ارتباط تغيير رژيم غذايي بر سلامت روان

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

اعمال برخي تغييرات در رژيم غذايي طي پنجاه سال گذشته نقش مهمي در افزايش بيماري هاي رواني داشته است. روشي که درحال حاضر براي توليد غذا بکار مي رود تعادل مواد مغذي مهم مورد مصرف را به هم زده است.

گرايش مردم به مصرف غذاهاي حاوي قند و چربي بيشتر واجتناب از مصرف مواد غذايي تازه منجر به افسردگي و مشکلات حافظه مي شود. اما متخصصان تغذيه مي گويند براي رسيدن به چنين نتيجه اي قطعي نيست. به گفته دکتر اندرو مک کلاچ مدير انجمن سلامت روان در انگليس همه از اثر رژيِم غذايي بر سلامت جسم مطلعيم. اما در حال حاضر در آغاز راه شناخت چگونگي تاثير پذيري مغز بعنوان يک اندام از مواد مغذي موجود در غذاها هستيم.

توجه به مشکلات سلامت روان با تغييرات در رژيم غذايي گاهي اوقات در مقايسه با مصرف دارو يا مشاوره نتايج بهتري دارد. محققان مي گويند افزايش کشاورزي صنعتي باعث ورود آفت کش ها به مواد غذايي شده و ترکيب چربي بدن حيوانات را بعلت تغذيه جديد آنها ، تغيير داده است. رژيم غذايي موجب تغيير تعادل اسيد هاي چرب مهم امگا – سه وامگا – شش در مرغ که مغز بايد از عملکرد مناسب آن مطمئن باشد ، نيز شده است.

در مقابل چربي هاي اشباع که مصرف آنها افزايش يافته است و به مقدار زياد درغذاهاي آماده يافت مي شوند روند عملکرد مغز را کند مي کنند. يک متخصص تغذيه در اين مورد مي گويد در حال حاضر مدارکي که سلامت روان و دريافت مواد غذايي را به هم مربوط مي کند اندک است و بنابراين تحقيق و نتيجه گيري قطعي در باره اين ارتباط دشوار است. اما بطور کلي توصيه هاي ارائه شده در زمينه مواد غذايي دراين گزارش با توصيه هاي موجود جهت حفظ سلامت مطابقت دارد.


دسته بندی شده در : تناسب اندام
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب