برخی از بستنی ها دشمن سلامتی هستند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

بررسی ها نشان داده اند اخیرا برخی از مواد مصنوعی وارد فرمول بستنی ها شده اند که این مواد به شدت برای سلامت بدن خطرناکند.
به گزارش نچرال نیوز، خامه و تخم مرغ و وانیل و مواد معمول به کار رفته در بستنی ها هیچ ضرری برای افراد ندارند اما موادی مانند شربت های فروکتوز- اتیل استات و پروپیلن گلیکول که توسط برخی از کارخانه های مواد غذایی در بستنی ها مورد استفاده قرار می گیرند مضر هستند.
همچنین چاشنی هایی با طعم آلبالو و تمشک نیز دارای مواد مصنوعی و شیمیایی هستند که بعضا” به جای وانیل به کار برده می شوند و دارای ترکیبات استات بوده و به شدت برای بدن خطرناکند.
بنابر همین گزارش اخیرا در بسیاری از بستنی ها نیز از روغن های هیدروژنه – شیر خشک و شربتهای شیرین کننده مصنوعی استفاده می شود که این مواد نیز برای سلامت مصرف کنندگان مناسب نیستند.
از دیگر اقدامات سازندگان بستنی نیز پر کردن بستنی با فشار هوای زیاد به منظور مضاعف شدن حجم بستنی است که البته این کار ضرری به سلامت افراد نمی زند و فقط ضرر آن متوجه اقتصاد خانواده هاست. پس بهتر است از بستنی های مطمئن استفاده کنید تا از خنک شدن در تابستان لذت ببرید نه اینکه پس از مصرف تاوان خنکی آن را بپردازید.


دسته بندی شده در : تغذيه و سلامت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب