راز سوزاندن چربي 300 درصد سريعتر

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

چه ساعتي از روز بهترين زمان براي انجام تمرينات ورزشي ايروبيک است؟ جواب اين سوال اين است: هر ساعتي که مايل باشيد. مسئله ي مهم فقط انجام دادن آن است. ورزش هاي مداوم قلبي-عروقي مثل پياده روي، پله نوردي و دوچرخه سواري به مدت حداقل 30 دقيقه باعث سوختن چربي مي شود و اهميتي ندارد که چه ساعتي از روز انجام مي گيرد.

هرچند، اگر مي خواهيد از هر دقيقه ي آن نهايت استفاده را ببريد، بهتر است که زودتر از خواب بيدار شده و صبح ها قبل از اولين وعده ي غذايي اين تمرينات را انجام دهيد. انجام تمرينات با شکم خالي سه مزيت عمده نسبت به ساير ساعات دارد:

صبح زود قبل از خوردن هر چيزي، سطح گليکوژن در ماهيچه ها و کبد پايين است. اگر ساعت 7 شب شام صرف مي کنيد و ساعت 7 صبح نيز صبحانه تان را ميل مي کنيد، 12 ساعت بدون غذا خوردن را گذرانده ايد. در اين 12 ساعت گرسنگي و غذا نخوردن سطح گليکوژن پايين مي آيد تا گلوکز مورد نياز بدن را تامين کند. در نتيجه، شما با بدني خالي از گليکوژن و سح قند پايين از خواب بيدار مي شويد و بدن آماده ي سوزاندن چربي هاست. ميزان چربي که مي توانيد بسوزانيد نا مشخص است اما تحقيقات نشان داده است که در اين حالت تا 300% بيشتر چربي مي سوزانيد.

دوست داريد بدانيد که اين چطور انجام مي گيرد؟ بسيار ساده است. کربوهيدرات (گليکوژن) اولين و مهم ترين منبع انرژي براي بدن شماست. زماني که مقدار کمي از اين منبع انرژي وجود داشته باشد، بدن شما مجبور مي شود از منبع دومي براي تهيه انرژي استفاده کند. که چربي است. اگر شما حرکات ورزشي را دقيقاً بعد از صرف غذا انجام دهيد، همچنان چربي خواهيد سوزاند اما ميزان کمتري چون در درجه ي اول کربوهيدرات هاي مصرف شده تان را مي سوزانيد. براي سوخت هميشه معمولا ترکيبي از کربوهيدرات و چربي سوخته مي شود، اما بنا بر زمان ورزشتان مي توانيد ميزان سوختن چربي را بالاتر ببريد. اگر نمي توانيد صبح هاي زود حرکات ورزشي خود را انجام دهيد، زمان دوم پس از انجام تمرينات وزنه است. تمرينات وزنه در حالت عادي بي هوازي است به همين دليل گليکوژن را کاهش مي دهد.

دومين مزيت انجام تمرينات صبح زود در اثرات بعد از اين ورزش ها است. وقتي اين تمرينات ورزشي قلبي-عروقي را انجام مي دهيد، نه تنها در تمرينات چربي ميسوزانيد، بلکه همچنان پس از اتمام تمرينات نيز چربي مي سوزانيد. چرا؟ چون تمرينات شديد متابوليسم بدن را حتي براي ساعت ها پس از تمام شدن ورزش بالا نگاه مي دارد. اگر تمرينات را هنگام شب انجام دهيد، در طي تمرين چربي ميسوزانيد اما از مزيت دوم ديگر بهره اي نخواهيد برد چون وقتي به خواب مي رويد متابوليسم بدنتان سريعاً پايين مي آيد.

سوزاندن چربي تنها دليل انجام تمرينات در صبح زود نيست. سومين مزيت انجام تمرينات صبح زود، اشتياق و انرژي است که همه ي روز با شما مي ماند. هر چه تمرينتان سخت تر باشد، ميزان اين انرژي و شور و شوق به دست آمده هم بيشتر خواهد شد. ممکن است صبح زود از خواب بيدار شدن برايتان دشوار باشد، اما هميشه کارهايي سختي را که به اتمام رسانده ايد را به خاطر داشته باشيد. چقدر برايتان شيرين و عالي بوده است… براي انجام اين کار هميشه نتايجي را که به دست خواهيد

آورد را در ذهن نگاه داريد. کمک کم اين مسئله برايتان به صورت عادت درخواهد آمد و ديگر دشواري روزهاي اول را نخواهد داشت. با اين کار همه ي روز شاد مي مانيد و انرژي فوق العاده اي براي انجام کارهايتان خواهيد داشت. فشارهاي روحي و استرستان نيز کاهش پيدا خواهد کرد.

باز اصرار داريد که صبح زود از خواب بيدار شدن کار شما نيست؟ باور کنيد براي من هم کار سختي است. اما هر روز اين کار را مي کنم چون مي دانم که تلاشم به نتايجش مي ارزد. درست است که در ابتدا دشوار به نظر مي آيد اما بعد از چند هفته خواهيد ديد که کاملا برايتان عادت مي شود و سختي اوليه را ندارد. مي توانيد امتحان کنيد. با خودتان قرار بگذاريد که 21 روز پشت سر هم اين کار را انجام دهيد، خواهيد ديد که بعد از 21 روز خودتان بي اختيار باز به اين کار ادامه مي دهيد و مثل مسواک زدن برايتان به شکل عادت درمي آيد. به زودي نتايج رضايت بخشي را مشاهده خواهيد کرد: وزنتان کاهش و متابوليسم بدنتان افزايش مي يابد.


دسته بندی شده در : تناسب اندام
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب