سيب قرمز بيشترين تقويت کننده سلامتي است

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

نتايج سنجش ميزان آنتي اکسيدان هاي موجود در هشت نوع سيب نشان مي دهد سيب قرمز لذيذ حاوي بيشترين غلظت اين مواد شيميائي تقويت کننده سلامتي است. آنتي اکسيدان هاي موجود در پوست سيب قرمز خوش طعم که رايج ترين نوع سيب پرورش يافته در آمريکاست ، شش برابر ميزان آن در گوشت آن است اما همين حالا سيب هاي ديگر

را کنار نگذاريد. گرچه چنين تصور مي شود که آنتي اکسيدان ها بدن را در برابر بيماري ها ي خاص محافظت مي کنند ، براي مشخص کردن اين نکته که آيا مقدار آنتي اکسيدان به تنهائي حائز اهميت است يا خير ، مطالعات بيشتر لازم است.

اين موضوع که کداميک از آنتي اکسيدان ها بهتر جذب بدن مي شوند مشخص نشده است. به گفته يک محقق علوم غذائي رانگ تسائو مطالعه او که مواد شيميائي مسئول فعاليت آنت ياکسيدان ها ي موجود در سيب را مشخص نموده است ، احتمالا براي پرورش دهندگان گياه بسيار سودمند است بطوريکه بتوانند واريته هاي جديد يک ميوه که غني از آنتي اکسيدان ها باشد را پرورش دهند.

همچنين اطلاعات بدست آمده براي توسعه تکنيک هاي بدست آوردن آنتي اکسيدان ها از محصولات زائد صنعت فرآوري سيب که بخش اعظم آن را پوست يسيب تشکيل مي دهد ، سودمند است.

در يان مطالعه هشت واريته از سيب ها مورد بررسي قرار گرفتند اما در هر واريته پوست سيب بيشترين ميزان آنتي اکسيدان ها را داشت. تسائو ، اين تفاوت در واريته هاي مختلف را به فصل رويش ، جغرافياي محل کشت و استعداد ژنتيکي نسبت مي دهد.

گرچه در مقايسه با ديگر ميوه ها بويژه انواع توت ، سيب حاوي آنتي اکسيدان ها يکمتري مي باشد ، اين ويژگي که در سراسر سال در دسترس هستند و محبوبيت عمومي بيشترشان ، منبع بهتري براي بسياري از مردم تلقي مي شوند.

اين روش مطالعه ميوه ها ابزار مناسبي براي اپيدميولوژِيست هائي است که بايد رابطه رژيم غذائي و سلامتي را بررسي کنند. شايد بتوان اين سوال را مطرح که شما چندسيب در روز نياز داريد تا از بيماري قلبي جلوگيري کنيد يا از پزشک دور بمانيد؟.

رژيم مناسب برای کسي که دارد سيگار را ترک مي کندو ناگهاني سيگار، بهترين شيوه ترک سيگار است ؛ اما از آنجا که استعمال دخانيات يک عادت محسوب مي شود، برخي افراد مايلند که آن را به صورت تدريجي کنار بگذارند. در اين صورت با رعايت روشهاي تغذيه اي زير مي توان صدمات ناشي از سيگار را به حداقل رساند.


دسته بندی شده در : كاهش وزن
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب