غذا خوردن و بازيگوشي بچه‌ها

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 24 مرداد, 1388 / بدون نظر

موادغذائی- خيلي از پدر و مادر‌ها از دست بچه‌هاي بد غذايشان كلافه‌اند و از هر روشي براي خوراندن غذا به آنها استفاده مي‌كنند تا كودكان دلبندشان دچار سوء تغذيه يا فقر غذايي نشوند.

اين در حالي است كه به عقيده متخصصان تغذيه، اصرار به بچه‌ها بيشتر نتيجه عكس مي‌دهد. از سوي ديگر در واقع اين خود پدر و مادر‌ها هستند كه از آغاز با عادت دادن ذائقه كودك به نوع خاصي از غذا يا تنوع طلب كردن بيش از اندازه او، كودكشان را بد غذا مي‌كنند.

متخصصان تغذيه مي‌گويند، كودكان به ويژه بچه‌هاي كوچك تر غذا‌هاي كوچك و جمع و جور را مي‌پسندند و به خوردن آنها تمايل بيشتري نشان مي‌دهند. تحقيقات نشان مي‌دهد كه خوردن وعده‌هاي غذايي كوچك اما خوش رنگ و لعاب و متنوع براي كودكان لذت‌بخش‌تر است.

متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند كه ذائقه كودكان را به غذا‌هاي شور، چرب و شيرين عادت ندهيد و به جاي هله هوله از ميوه و آجيل به عنوان ميان‌وعده غذايي براي بچه‌ها استفاده كنيد.

از سوي ديگر تحقيقات نشان داده است كه تزيين غذا نيز در تحريك اشتهاي بچه‌ها موثر است. با استفاده از روش هاي تزيين غذا و كمي ابتكارو خلاقيت حتي مي توان مواد غذايي اي را كه برخي كودكان دوست ندارند- مانند گوشت- به خورد آنها داد


دسته بندی شده در : تغذيه كودك
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب