كفش‌هاي «نوك تيز» نپوشید

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 29 مرداد, 1388 / بدون نظر

يك جراح و متخصص ارتوپد با بيان اين كه كفش‌هاي نوك تيز باعث تغيير شكل پنجه پا مي‌شوند گفت: تغيير شكل در انگشتان پا مي‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكي را همراه داشته باشد.

دكتر آراسته در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه در ميان انگشتان پا، شصت پا، استعداد تغيير شكل را دارد تاكيد كرد: پوشيدن كفش‌هاي نوك تيز اين تغيير شكل را به دنبال دارد.

وي تصريح كرد: استفاده از كفش‌هاي نوك تيز و به دنبال آن تغيير شكل انگشتان، در سمت داخل پا برجستگي‌هايي را ايجاد كرده كه موجب انحراف پا به سمت خارج شده و بسيار دردناك است.

دكتر آراسته با بيان به اينكه كفش عامل محافظ و تسهيل‌كننده راه رفتن محسوب مي‌شود، اظهار داشت: توليد كنندگان و مصرف كنندگان نبايد به جنبه‌هاي زيبايي كفش توجه كنند؛ چرا كه تغيير شكل در انگشتان پا مي‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكي را به همراه داشته باشد.

وي با بيان اين كه پاشنه كفش نبايد بيش از دو سانتي‌متر باشد، تاكيد كرد: كفش بايد محكم، با رويه چرمي و داراي روبند باشد؛ چرا كه كفش بدون روبند بعد از مدتي پهن و گشاد شده و در انحراف انگشتان پا مؤثر است.

اين متخصص ارتوپدي در پايان توصيه كرد كه افراد بويژه زنان در انتخاب كفش علاوه بر جنبه زيبايي، راحتي، وجود فضاي كافي براي جلوي پنجه پا و عدم فشار بر انگشتان را مدنظر قرار دهند.


دسته بندی شده در : نكات بهداشتي ,ورزش و سلامت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب