مرا آنگونه که هستم دوست بدارید

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 26 مرداد, 1388 / بدون نظر

بی هیچ تردیدی کودکان برای خوب رشد کردن و قوی شدن نیاز به غذای خوب ، خواب کافی و هوای تازه دارند . کودکان همچنین نیازهای اساسی و عاطفی دارند تا اسباب خوشی و نشاط آنها کامل شود . عواملی که سبب می شوند کودکان احساس امنیت بکنند بدین قرار است :
۱ ) دوست داشتن : هر کودکی صمیمانه احساس نیاز می کند تا او ر دوست بدارند و بداند وجودش بر افرادی که پیرامون وی هستند ب ارزش است . افرادی در اطرافش هستند که او ر از حوادث ی خطراتی که ممکن است برایش رخ بدهد حمایت می کنند .
۲ ) امنیت روانی : هر کودکی احتیاج دارد بداند که خانه اش مکانی امن است که والدین ی بزرگسالانی که از او حمایت می کنند همیشه در دسترس خواهند بود ، به ویژه در مواقع بحرانی که احتیاج بیشتری به آنها دارد . این که متعلق به گروهی است و جایی مناسب برای وی در آنجا وجود دارد .
۳ ) مورد پذیرش قرار گرفتن : هر کودکی احتیاج دارد باور کند که او ر به خاطر خودش دوست دارند ، درست همان گونه که هست . که او ر همیشه و در همه حال دوست دارند نه فقط هنگامی که مطابق خواسته و ایده آل دیگران رفتار کند . این که همیشه مورد پذیرش است حتی اگر کارهایی که انجام می دهد چندان مورد تایید دیگران نباشد . این که او می تواند گاه به روش خودش مسایل خود ر حل کند .
۴ ) نظارت و کنترل : هر کودکی نیاز دارد بداند که برای آن چه او اجازه یافته انجام دهد محدودیت هایی وجود دارد و این محدودیت ه تا حد بسیاری لازم الاجر هستند . گر چه داشتن حس حسادت و ی عصبانیت ایرادی ندارد و گاه منطقی هم هست اما او اجازه ندارد هنگامی که چنین احساساتی دارد به خود ی دیگران صدمه بزند .
۵ ) هدایت : هر کودکی نیاز دارد ت به او بگویند چگونه با اشی و اشخاص و رویداده رفتار و برخورد کند ت بدین وسیله نشان دهد که چطور خودش ر ب دیگران همراه و هماهنگ کند .
۶ ) تشویق و استقلال : همه کودکان نیازمند تشویق اند به ویژه در حین کوشش در جهت حل یک موضوع پیچیده . کودکان برای انجام کارهایی که شخصا انجام می دهند نیاز به استقلال دارند .
۷ ) حمایت : هر کودکی احتیاج دارد که احساس کند از صدمه خوردن و اذیت شدن محافظت می شود . این که در موقعیت های ناشناخته ، ترسناک و عجیب کسی آنج خواهد بود که به او کمک کند .
۸ ) ایمان و باورهای دینی : تمام کودکان به معیارهای اخلاقی و ارزش دینی نیازمندند همان گونه که به ارزش های انسانی همچون مهربانی ، شهامت ، صداقت ، جوانمردی و عدالت محتاج هستند .

نورپرت


دسته بندی شده در : روانشناسی کودک
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب