نکات خانه داری ((آنچه باید بدانید))

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 31 مرداد, 1388 / بدون نظر

پیمانه کردن مواد چسبناک :برای پیمانه کردن موادی مانند عسل، مارمالاد و مربا قبل از اینکه آن را داخل پیمانه اندازه گیری بریزید، آن را به وسیله ی قلم مو با روغن مایع چرب کنید. در این صورت این مواد به داخل  پیمانه دیگر نمی چسبد و اندازه گیری دقیق انجام می شود.

تمیز کردن مایکروویو :برای از بین بردن بوی بد و لکه های چربی داخل مایکروویو، نیمی از یک لیمو ترش بزرگ را در یک ظرف آب قرار داده و بگذارید 5 تا 10 دقیقه در مایکروویو بجوشد( بخار لیمو ترش سبب تبخیر لکه های چربی می شود ). سپس با دستمالی نرم و تمیز دیواره های داخل دستگاه را پاک کنید.

برطرف ساختن بوی پیاز و سیر از دست :بهترین راه برای برطرف کردن بوی پیاز و سیر از دست آن است که دستان خود را به جای صابون، با مقدار کمی خمیر دندان حاوی کلروفیل یا سبزینه(یعنی خمیر دندان سبز رنگ) بشوئید. بوی ناخوشایند پیاز یا سیر به کلی از بین می رود.

مصرف راحت تر سس در بطری :معمولا سس ها بعد از مدتی از دهانه ی بطری به سختی بیرون می آیند. آسان ترین راه این است که یک نی مخصوص نوشابه را تا آخر بطری داخل وخارج کنید. بدین ترتیب هوا داخل بطری می شود و باعث می شود که مواد به راحتی خارج شود.

تمیز کردن تلویزیون و ضبط صوت :برای تمیز کردن تلویزیون و ضبط صوت ابتدا دستگاه را خاموش کرده. سپس با دستمال خشک گرد و غبار آن را بگیرید و با پنبه ای آغشته به آب و الکل صفحه ی تلویزیون را تمیز کنید. الکل لکه های چرب و اثر انگشت روی شیشه و بدنه وسایل صوتی و تصویری را از بین می برد.


دسته بندی شده در : نكات بهداشتي ,ورزش و سلامت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب