هوشمندانه بخوريد

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

قبول کنيد سالم غذاخوردن کار سختي است. همه ما بارها و بارها شنيده ايم که ميوه و سبزي براي سلامت خوب هستند، اما حتي يک نظر جزيي به وضعيت و آمار سلامت عمومي ، نشان مي دهد اکثر مردم نمي دانند چگونه از اين اطلاعات به طور عملي استفاده کنند.
متخصصان تغذيه ايده هاي فراواني درباره يک رژيم غذايي سالم دارند. قانون کلي اين است که بايد مقدار فراواني ميوه و سبزي ميل کنيم ،التفاتي به تمامي دانه ها و حبوبات داشته باشيم و گوشت قرمز را تفنني مصرف کنيم (نه اين که جزئ لاينفک هر وعده غذايي ما باشد).

در ضمن ، نبايد بيش از نياز بدنمان غذا بخوريم. اما مشکل اصلي در اينجاست که هميشه هم نمي توان به يک بشقاب سبزي و ميوه به يک چشم نگاه کرد، زيرا برخي از آنها سالم تر از انواع ديگر هستند.

اين موضوع براي انواع دانه ها و ماهي ها و موادغذايي ديگر هم صدق مي کند. به عبارت ديگر ممکن است با خود فکر کنيد رژيم غذايي خوبي داريد و سالم غذا مي خوريد، اما اگر بدانيد ممکن است با يک تغيير ماهرانه و دقيق در آنچه مي خوريد، مي توانيد به طور قابل ملاحظه اي سالم تر باشيد و سالم تر بخوريد، دست به کار مي شويد و به فکر جمع آوري اطلاعات درباره خوراکي هاي مختلف مي افتيد.

پزشکان اثبات کرده اند يک رژيم غذايي پرميوه و پرسبزي و مقاديري آجيل و محصولات لبني مي تواند فشار خون و کلسترول بد را به اندازه درمان هاي دارويي پايين آورد.

شواهد هم اين موضوع را تصديق مي کنند که افزودن فيبر به رژيم غذايي و پرهيز از غذاهايي که خيلي فرآوري شده اند، مي تواند به جلوگيري از شروع ديابت نوع دو کمک فراواني کند.

نيازي نيست که طعم و مزه غذا را قرباني هدف تغذيه سالم کنيد. نيازي نيست گرسنه بمانيد. نيازي نيست همه چيزهايي را که دوست داريد، از فهرست غذايي خود حذف کنيد. زمان آن فرا رسيده است که فهم آگاهانه غذايي خود را دوباره پرورش دهيم.


دسته بندی شده در : تناسب اندام
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب