پاک کردن تاتو

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 26 مرداد, 1388 / 1 نظر

پس از مدتي رنگ تاتو تغيير مي‌کند و قرمز يا زرد مي‌شود يا اينکه محو و بي‌رنگ مي‌شود و ظاهري زشت پيدا مي‌کند. گاهي نيز به اقتضاي سن، تاتو مي‌کنيم، اما با بالا رفتن سن، طرز فکر ما عوض مي‌شود و ديگر دوست نداريم نقش‌هاي تاتو روي پوست ما باشد. براي اين که دچار اين مشکلات نشويم مي‌توانيم از تاتوي موقت با حنا روي پوست استفاده کنيم که چندين روز باقي مي‌ماند و ظاهر زيبايي هم دارد.

به هر حال اگر شما تاتوي دائم انجام داده‌ايد، راه هاي زير براي زدودن رنگ ها از بدن وجود دارد:

سايش پوست

ابتدا پوست را تا حد انجماد سرد مي کنند تا بي‌حس ‌شود،. سپس توسط ابزارهاي ويژه‌اي لايه سطحي پوست را که حاوي رنگ‌هاي تاتو است مي سايند. اين روش درد و خونريزي دارد و اسکار (جاي زخم) به جا مي‌گذارد.

جراحي

با چاقوي جراحي، پوست را مي شکافند و تاتو را بر مي دارند و مجدداً پوست را بخيه مي‌کنند. در اين روش هم جاي زخم ممکن است باقي بماند.

ليزر

اين روش آسان‌ترين و کاربردي‌ترين روش براي برطرف ساختن تاتوي دائمي است، امّا هزينه آن زياد است. پالس‌هاي نور ليزر، رنگ‌دانه‌هاي تاتو را مي‌شکند و بدن به صورت طبيعي، محل را از بقاياي رنگ پاک مي‌کند. ممکن است شما 12بار درمان با ليزر را براي از بين بردن کامل تاتوي خود احتياج داشته باشيد، ولي باز هم امکان باقي ماندن رنگ وجود دارد. تاتوي سياه راحت‌تر از ساير رنگ‌هاي تاتو پاک مي‌شود.


برچسب ها در :
پست مشابه :

نظرات

  • A.M

    سلام من 2سال پیش روی دستم تاتو کردم و الان به شدت پشیمونم…می خوام از شیوه لیزر برای اینکار استفاده کنم و میخوام بدونم هزینه لیزر کردن چقدراست؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب