کمبود چربيهاي مفيد ، بدن را مختل مي کند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 20 مرداد, 1388 / بدون نظر

طي چندسال اخير تحقيقات فراواني براساس زيست شناسي سوخت وساز اسيدهاي چرب صورت گرفته است که بر رابطه اي مشخص ميان توانايي يادگيري ، اختلالات توجه و رفتار، با کمبود اسيدهاي چرب ضروري تاکيد مي کند. قديمي ترين اين تحقيقات در سال 1981در مجله هيپوتزهاي پزشکي (Medical Hypotesis)به چاپ رسيده است که طي آن ، تعداد زيادي از کودکان بيش فعال با کمبود اسيدهاي چرب ضروري معرفي شده اند. همين تحقيقات نشان داد که پسرها 3برابر دخترها به اسيدهاي چرب ضروري نياز دارند.

به نظر مي رسد ارتباط ميان کودکان منکر مبتلا به اختلالات يادگيري و رفتاري با اين يافته ، قابل توجه باشد. اين گزارش مي افزايد: بتازگي در تحقيقي که در دانشگاه پورودو به عمل آمده است نيز بر کمبود اسيد چرب امگا 3و رابطه آن با افزايش اختلالات رفتاري ، نظير بيش فعالي ، پرخاشگري ، اضطراب ، کج خلقي و اختلالات خواب پي برده اند. دکتر لئو گالاند متخصص اطفال در انستيتو تحقيقاتي گسل نيز کودکان دچار اين اختلالات را با افزودني هاي اسيدهاي چرب ضروري تغذيه کرده و به نتايج بسيار مفيدي دست يافته است.

براساس اين گزارش ، بايد به اين مجموعه ، تحقيقات مجله لانست سال 1995را نيز بيفزاييم که ميان شب کوري و نارساخواني با کمبود اسيدهاي چرب ضروري رابطه محکمي وجود دارد. در اين تحقيق ، دختر بچه اي معرفي شده است که با گذشت 3ماه از دريافت مواد حاوي اسيدهاي چرب ضروري ، توانست لحظه اي مانند کودکان ديگر آرام بگيرد و از موسيقي همراه با حرکات اسباب بازي اش لذت ببرد. دکتر استروري نيز به نوعي کمبود ارثي اسيدهاي چرب ضروري در کودکان بيش فعال پي برده است.

اسيدهاي چرب ضروري نوعي چربي ويژه اند، که بدن ما قادر به ساخت آن نيست و به همين دليل بايد آنها را از طريق تغذيه و جيره روزانه غذايي دريافت کنيم.

نوزادان نارس يا کودکاني که به دفعات آنتي بيوتيک گرفته اند و يا آن دسته از کودکاني که دستگاه ايمني ضعيفي دارند و دچار عفونت و آلرژي هاي پي درپي مي شوند، در معرض کمبود اسيدهاي چرب ضروري قرار دارند. اسيدهاي چرب ضروري عمدتا به دو گروه تقسيم مي شوند؛ امگا 3و امگا 6که در روغنهاي مايع ، نظير روغن آفتابگردان و در سس مايونز و بسياري از موادغذايي ما بوفور وجود دارند و به همين دليل بدن ما بندرت دچار کمبود آنها مي شود؛ در حالي که بيشتر ما با کمبود اسيدچرب امگا 3 مواجهيم ؛ زيرا طي دهه هاي اخير، رژيم غذايي جوامع شهري تغييرات شگرفي کرده است و با روشهاي هيدروژنه کردن روغنها، مقادير چربيهاي خوب ، نظير امگا 3کاهش بارزي يافته است.

امگا 3به طور طبيعي در روغنهاي ماهي ، روغن کانولا، روغن کتان ، جوانه گندم و حبوبات Navy Beans و Oat meal وجود دارد. دانشمندان دريافته اند که امگا 3موجود در روغنهاي ماهي ، اثر محافظتي اثبات شده اي در دستگاه قلبي و عروقي و عملکرد مغز و بينايي دارد. نوع DHA امگا 3بر عملکرد شبکيه ، بويژه در نور کم ، اثر مثبت دارد و نيز باعث تقويت حافظه ، افزايش قدرت تمرکز گفتار و حرکات ارادي بدن و بهبود عملکرد مغز مي شود. تحقيقات نشان مي دهد که با وجود مطلوب بودن نوع تغذيه در امريکاي شمالي ، امريکايي ها مقدار کمي امگا 3دريافت مي کنند؛ بويژه اين که از اهميت چربي هاي مفيد بي اطلاعند. اين در حالي است که بسياري از همين افراد، از افزودني هاي مختلف براي تقويت رژيم غذايي خود استفاده مي کنند.

به همين دليل توصيه مي شود روغنهاي ماهي همراه با آب پرتقال يا آب ليمو و همچنين ويتامين E به نوزادان و کودکان داده شود. در حال حاضر انواع کپسول هاي روغن ماهي حاوي اسيدهاي چرب ضروري و ويتامين ها در سراسر جهان مصرف مي شود؛ ولي در کشور ما مي توان از موادغذايي ديگر، نظير روغن آفتابگردان ، روغن زيتون و کتان و جوانه گندم و روغن ماهي استفاده کرد. يک نکته کاملا کليدي آن که ، هرگز نبايد شيرخواران را از شير مادر محروم کرد؛ زيرا شير مادر 4 تا 5 برابر مقادير معمول اسيدهاي چرب ضروري در موادغذايي ديگر را در خود دارد. اين مقادير فراوان در شير مادر، براي کودک در روزهاي اول زندگي با وجود حجم کم شير کفايت مي کند و از سويي ديگر به تقويت ساختمان سلولهاي مغزي و همچنين شبکيه چشم شيرخوار ياري مي رساند.

اسيدهاي چرب ضروري امگا 3و امگا 6آنقدر اهميت يافته اند که در بيشتر کشورهاي صنعتي ، کارخانه هاي بسياري اقدام به توليد و فروش محصولات حاوي اين اسيدهاي چرب ضروري کرده اند. تقريبا در کشورهاي غربي کسي نيست که خبري از آن نشنيده باشد و يا از گوناگوني محصولات آن بي خبر باشد. با وجود هياهوهاي موجود، متاسفانه مصرف روغنهاي جامد و يا بي خبري از فوايد چربيهاي ضروري و مفيد، کار را به جايي رسانده است که افراد بسياري ، همه چربيها را چربي بد مي شناسند. اين در حالي است که در تمام غذاهاي موجود، چربي وجود دارد و در صورتي که انتخاب فرد صحيح نباشد، تنها چربيهاي بد مصرف مي شود. امروز محققان براي معرفي چربيهاي خوب تلاش فراواني مي کنند و بي سبب نيست که آن را به نام ويتامين اف (برگرفته از کلمه fatty به معني چربي ) به مردم معرفي مي کنند.


دسته بندی شده در : تناسب اندام
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب