4 فاکتور موفقيت شغلي

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 15 مرداد, 1388 / بدون نظر

براي داشتن شرکتي موفق بايد استعداد، طرز برخوردو اهداف مختلف در نظر گرفته شوند. بيشتر افراد معمولا از مقوله تبليغات چشم پوشي مي کنند، در حالي که اين مورد به خصوص خود يکي از عوامل مهم به موفقيت رساندن بسياري از بزرگان امر تجارت مي باشد. براي رسيدن به موفقيت بايد خود را با تمام وسايل موفقيت افراد حرفه اي مجهز کنيد. البته منظور ما اين نيست که تمام درها و ديوارهاي دفترکار خود را با مدارک دانشگاهي و افتخارات تحصيلي و آموزشگاهي پر کنيد. داشتن ديپلم هاي جور واجور چيز خوبي است، اما به شما هيچ کمکي نمي کنند که بتوانيد بازده کاري را بالا ببريد و فرد کارآمدي جلوه کنيد. شما نياز به چيزهاي بيشتري داريد; در جهاني که ظواهر همه جا را احاطه کرده اند، لوازم جانبي و طريقه استفاده از آنهاست که موفقيت و شکست شما را نمايان مي سازد. چنين امکاناتي به اندازه تحصيلات مهم هستند.

به حساب آوردن مسائل جزئي
موکلين پر توان، کارفرما، مشتري، روسا به دنبال فرد فعالي هستند که توانايي عمل کردن را داشته باشد. اين توانايي به منزله نقطه عطفي در زندگي به شمار مي رود و باعث ايجاد تمايز بين شما و سايرين شده در آخر نيز برايتان شهرت و شکوه را به ارمغان مي آورد. نام اين قبيل نکات را «کيت موفقيت شغلي» مي گذاريم. شما نبايد هيچ گاه منزل خود را بدون آنها به مقصد کار ترک نماييد. شايد هزينه تهيه برخي از آنها از سايرين کمي بيشتر باشد; اما اين موارد جزو سرمايه گذاري هايي هستند که به هيچ وجه نمي توان از آنها صرف نظر کرد. براي اينکه شبکه ارتباطي شما به درستي پي ريزي شود، بايد تمام تجهيزات لازم براي برقراري ارتباط را به همراه خود داشته باشيد.

4 وسيله مورد نياز يک تاجر

به خاطر داشته باشيد که 4 وسيله ذکر شده در اين بخش نقش مهمي را در موفقيت شغلي فرد ايفا مي کند. سعي کنيد هميشه يک دست کت وشلوار شيک بپوشيد، کفش هاي واکس زده به پا کنيد و يک کيف سامسونت به دست بگيريد. البته اين موارد جزو اولويت هاي مقدماتي هستند و بعد از آن نيز موارد زير را که به نام 4« شگفت انگيز» مشهور هستند، رعايت کنيد.

1 -کارت ويزيت: کارت هاي ويزيت برگ برنده هر موسسه بزرگ بازرگاني به شمار مي روند. آنها به عنوان شناسنامه و برگ تعيين هويت و اصالت کارخانه ها هستند و از آنجايي که چهره شغلي بايد کمي محافظه کارانه باشد به همراه داشتن کارت، انتخاب زيرکانه اي است. به عبارت ديگر آنرا جدي بگيريد. به نکات اساسي توجه کنيد، مثل نام، عنوان، نام شرکت، شماره تلفن، آدرس و پست الکترونيک، در حالي که رويدادهاي ناخواسته را نيز کنترل مي کنيد. مثلا کارت شما نبايد تا شود و يا لکه هاي چربي بر روي آن ريخته شده باشد. در انتخاب نوع کاغذ نيز دقت کنيد و از خود خساست به خرج ندهيد. به خاطر داشته باشيد که چون کارت ها مي توانند ساختمان شغلي شما را پا بر جا نگه دارند به همين دليل بايد يک کاغذ با کيفيت انتخاب کنيد، مثل کتان. اين يک اجبار است. همچنين مطمئن شويد که جنس آن طوري است که به راحتي مي توان روي آن نوشت. اجازه دهيد که ديگران از شما درخواست ارائه کارت کنند و همينطوري يکدفعه کارت هاي خود را به آنها ارائه نکنيد. کارت هاي خود را بايد درون يک جعبه درجه يک قرار دهيد و کارت هايي را که ديگران به شما مي دهند هم درون همان جعبه بگذاريد. با اين کار نه تنها آنها را گم و گور نمي کنيد، بلکه افرادي که شما از آنها کار دريافت کرده ايد، احساس مي کنند که شما برايشان اهميت خاصي قائل هستيد.

2- کار پيرا (ارگانايزر): چه همان صورت جلسه هاي سنتي را ترجيح دهيد چه يک ارگانايزر ديجيتالي، به هر حال هر کسي نياز به چيزي دارد تا از آن طريق بتواند اطلاعات مهم را نگهداري کرده و قرارهاي ملاقات مهم آينده را نيز در آن ذخيره کند. هر چند استفاده از تکنولوژي جديد فوايد خاص خود را داراست. مثلا با اين تکنولوژي به راحتي مي توانيد اطلاعات ضروري را دانلود کنيد و اگر دستگاه شما دچار اشکالي شود به راحتي قابل تعمير و يا جايگزيني است. به شما اجاره مي دهد که به راحتي اطلاعات مربوط به يک فرد خاص را به روز (آپديت) کنيد. جستجو در آن به راحتي انجام مي پذيرد و شما مي توانيد دسترسي آسان به تمام اطلاعات داشته باشيد. به ياد داشته باشيد که حتما به اندازه کافي حافظه جانبي خريداري کنيد; يک شارژر در دسترس داشته باشيد. يک نشان ثابت براي گروه بندي افراد مختلف انتخاب کنيد. (مثلا نام، نام خانوادگي، نام شرکت و…) اگر نگوييم تمام ارگانايزرها اما تعداد زيادي از آنها داراي ساعت هشداردهنده نيز مي باشند، که شما مي توانيد به راحتي از آن استفاده کنيد. در آخر بايد برنامه خود در آغاز هر صبح نگاه کوتاهي کنيد و برنامه خود را مطابق با آن تنظيم نماييد.

3- موبايل: جزو جدا نشدني هر فرد حرفه اي تلفن همراه مي باشد. اين وسيله به شما امکان مي دهد که در هر ساعت از روز و در هر کجا توانايي دسترسي به مشترکين خود را پيدا کنيد. نه تنها شما هميشه در دسترس خواهيد بود، بلکه تلفن وسيله مناسبي است تا بتوانيد شماره هاي ضروري خود را در حافظه آن ذخيره کنيد. برخي مدل هاي جديد گوشي هاي تلفن همراه امکانات بيشتري از يک تلفن معمولي را به شما ارائه مي دهند. از شارژ موبايل خود اطمينان خاطر پيدا کنيد تا خداي نکرده تلفن هاي ضروري را از دست ندهيد. براي تلفن هايي که مکررا از آنها استفاده مي کنيد از حافظه صوتي استفاده کنيد تا با ذکر نام افراد عمل شماره گيري انجام شود. لطفا چند هزار تومان ماهيانه پرداخت کنيد تا تلفن شما به سيستم mail voice نيز مجهز گردد. شايد وقتي رئيستان به شما احتياج پيدا مي کند شما در حال رانندگي در داخل يک تونل باشيد در اينجا تنها چيزي که به داد شما مي رسد تلفن همراه است.

4- خودکار با کلاس: خودکار شايد فقط يک خودکار باشد اما چه احساسي به شما دست مي دهد اگر وکيل و يا يک حسابدار برگه هاي شما را با يک خودکار 200 توماني امضا» کنند؟ اصلا نيازي به گفتن نيست چرا که شما جذب فرد مورد نظر نمي شويد. خودکار شما به منزله امضاي شماست و به همين دليل شما بايد اين کار را با ظرافت کامل انجام دهيد. براي مثال خودکار مونتبلانش يک انتخاب عالي است و جوهر آن نيز بر روي کاغذ پخش نمي شود. هر وقت هم که جوهر آن تمام شد فقط کافي است مغزي آن را تعويض نماييد.

راهنماي خريد خودکار ساده است
– مدل هاي ظريف تر را خريداري کنيد.
– از آن در محل خنک نگهداري کنيد (تا جوهر آن از بين نرود و پس ندهد).
– مطمئن باشيد که مي نويسد.
– خودکار شما همانند تلفن همراه زماني که به آنها نياز پيدا کنيد، حرف اول را مي زند.

نکته: حتي اگر براي خريد لوازم تحرير مناسب مجبور هستيد يک کيلومتر راه برويد اين کار را انجام دهيد چراکه ارزشش را دارد.
نکته: اضافه کردن يک امضاي ظريف هنر ديگري است که شما را از سايرين متمايز مي نمايد.


دسته بندی شده در : موفقيت شغلي
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب