اتاق خواب ژاپنی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

آیا دوست ندارید بعد از یک روز پرمشغله و سخت در یک اتاق آرام و دنج استراحت کنید؟ اتاق خواب ژاپنی این محیط را دقیقا فراهم می کند . در اتاق هایی با سبک ژاپنی احساس ارامش و اسایش خاطر زیادی وجود دارد .در ادامه به شرح بعضی از عناصر این اتقاها پرداخته می شود .

اولین عنصر لازم برای هر اتاق خواب ژاپنی یک تخت خواب کوتاه و مسطح است که ممکن است بدنه ای داشته باشد یا نداشته باشد . بدنه اطراف آن در صورت وجود معمولا منحنی و شیب دار است . تخت در وسط اتاق یا رو به پنجره قرار می گیرد . پنجره ها بلند و پهن بوده و اصولا باز هستند تا نور طبیعی وارد اتاق شود.

یک نکته مهم در اتاق خواب های ژاپنی کمینه سازی است . از تزیینات یا دکور اضافی استفاده نمی شود . خط ها روشن و واضح و رنگ ها اصولاً تیره است . تخت خواب اصولا از جنس چوب به رنگ قهوه ای تیره یا سیاه و ملافه ها کاملا سفید است . از بالشت های تیره مانند قرمز ، مسی ، سبز یا بنفش بر روی آن استفاده می شود . وسائل ژاپنی معمولا چندکاره هستند و از همین رو اصولا در تخت خواب ها شاهد وجود کشوهایی می باشیم .

چون وسائل زیادی داخل اتاق خواب ژاپنی نیست پس اجزای موجود مهم و ضروری هستند . این اجزا شامل تخت ، میز ارایش ، کمد و چراغ خواب و پایه می باشد . گاهی یک میز کوچک چایی و صندلی هم دیده می شود .اگر به جای بیشتری برای نگه داری اشیا نیاز باشد از یک صندوق استفاده می شود که آن را در ژاپنی tansu می نامند و چوب های سبک مانند نارون قرمز یا بامبو ساخته می شود . همان طور که گفته شد وسائل چندکاره بوده و میزارایش حتما کشودار هست .

هماهنگی در اتاق های ژاپنی بسیار مهم است . به همین دلایل تمام وسائل چوبی را از یک نوع درخت مثلا ماهون یا گیلاس انتخاب می کنند . هماهنگی با طبیعت نیز اهمیت زیادی دارد و معمولا یک گیاه گلدانی در اتاق خواب وجود دارد که در گوشه اتاق یا بر روی تخت چراغ خواب قرار می گیرد . گاهی به جای گل از تابلویی با منظره دریا یا طبیعت استفاده می شود . دیوارها را نیز رنگ روشنی مانند لیمویی یا کرمی می کنند.

راه دیگری برای ژاپنی کردن اتاق نیز وجود دارد و تمام وسائل مربوط به فرهنگ های خاص را از اتاق بیرون کنید . اسباب اضافه را بیرون بریزید و از چراغ های ژاپنی ، عروسک گیشا یا جدا کننده های اتاق به سبک ژاپنی استفاده نمایید . این حالت مدرن تر نیز خواهد بود.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب