امان از مكر زنان …

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 17 شهریور, 1388 / بدون نظر

.ما لخت ، خيس و گرسنه متولد مي‌شويم . بعد اوضاع وخيم‌تر مي‌شود.

ضرب‌المثل چيني : ياد گرفتن زبان جنس مخالف ، مثل ياد گرفتن زبان دوم است .

. زنان چون توانائي زباني بيشتري از مردها دارند ، بيشتر نق مي‌زنند

مغز زنان طوري است كه مي‌توانند چند كار را همزمان انجام دهند ؛ ولي مردان در آن واحد فقط يك موضوع را مي‌توانند دنبال كنند, بعضي از مردان ، جويدن آدامس و راه رفتن را نيز نمي‌توانند با هم انجام دهند .

نق زدن يا انتقاد مداوم ، نوعي وسيله‌ي دفاعي براي زن‌هاست كه حس مي‌كنند ؛ كارهائي كه انجام مي‌دهند جزئي است و هرچه هم كه خوب انجام بدهند ؛ كسي بهائي به آن نمي‌دهد ؛ سرخورده مي‌شوند و نق مي‌زنند .

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه مردان ازدواج كرده بيشتر از مردان مجرد عمر مي‌كنند . بعضي از مردان مي‌گويند زندگي طولاني‌تر به نظرمي‌رسد .

بدترين احساس بعد از ازدواج ، اين است كه مرد حس كند كه با مادرش زندگي مي‌كند يعني دائما مي‌خواهد مواظب او باشد و او را تربيت كند و زن به ‌نظرش برسد با يك پسر نابالغ و شيطان سر و كله مي‌زند (يعني هر چيزي را كه به او تذكر مي‌دهد انجام نمي‌دهد ) .

راه‌هاي جلوگيري از نق زدن

الف اگر احساس بدي داريد صريحا بيان كنيد

ب بيشتر از فاعل من به‌جاي تو استفاده كنيد چون كلمه‌ي تو حالت تدافعي ايجاد مي‌كند

ج پس از كارهاي روزانه 30 دقيقه به مرد فرصت دهيد تا تنها يا آرام باشد

د اگر كسي كاري را انجام نمي‌دهد مجازاتي براي آن تعيين كنيد نه اين‌كه آن را خودتان انجام دهيد و در عوض نق بزنيد

هـ ارتباط دوسويه را بهبود ببخشيد تا حالت «برنده – برنده» ايجاد شود نه «برنده – بازنده»

و براي انجام هر كار زمان خاصي را تعيين كنيد نه اين ‌كه مرتب يادآوري كنيد

چرا مردان مرتب راه‌حل نشان مي‌دهند و توصيه مي‌كنند؟

براي هزاران سال مغز مردان طوري عادت كرده‌ است كه روي مسائل و مشكلات تمركز كند و به نحوي آن‌ها را حل كند ( مثل تمركز براي شكار يك حيوان وحشي ) ولي زنان وقتي مشكلي را با مردان مطرح مي‌كنند مي‌خواهند با صحبت كردن درباره‌ي آن ، استرس خود را كاهش دهند و اگر مرد بلافاصله راه‌حلي را ارائه بدهد فرصت صحبت كردن و آرامش بيشتر را از زن مي‌گيرد .

بيان همدردي با يك مرد هنگامي كه مشكل لاينحلي دارد ؛ تحقيركننده است. ولي همدردي و همدلي ، به زن آرامش مي‌دهد .

زن‌ها معمولا مي‌خواهند حرفشان شنيده شود ؛ آنها كمتر به دنبال راه‌حل هستند . اگر زني براي همسرش درد دل كرد ؛ شوهرش مي‌تواند صريحا بپرسد : «مي‌خواهي مردانه به حرفت گوش بدهم يا زنانه ؟» اگر گفت : « زنانه » ، فقط گوش دهيد و از دادن توصيه و راهنمائي خودداري كنيد .

چرا مردها با دستگاه كنترل از راه دور ، دائما كانالها را مرور مي‌كنند ؟

مردها در هزاران سال گذشته پس از شكار با سكوت و خيره شدن به آتش ، استرس خود را كاهش مي‌دادند و به آرامش مي‌رسيدند . اكنون اين كار را با خيره شدن به تلويزيون (يا روزنامه) و مرور آن انجام مي‌دهند . اما زن‌ها ترجيح مي‌دهند با تمركز روي يك برنامه ، به تمام جنبه‌هاي آن (چهره بازيگران ، لباس ، آرايش ، داستان و . . . .) دقت كنند . به عبارت ديگر مردان با مرور چند دقيقه‌اي يا حتي چند ثانيه‌اي روي هر كانال ، تحليل و برآورد خود را از آن برنامه انجام مي‌دهند و به جزئيات دقتي ندارند .مردان نمي‌خواهند بدانند تلويزيون چه برنامه‌اي دارد بلكه مي‌‌خواهند بدانند چه برنامه‌ي ديگري دارد.

چرا مردها توقف نمي‌کنند تا مسير را بپرسند؟

مردها حس جهت‌يابي و درک فضاي بهتري از زن‌ها دارند و سال‌ها اين مهارت ، يک امتياز برايشان محسوب مي‌شده است بنابراين پرسيدن نشاني ، اقرار به ضعف است (مردها آهن بيشتري در سمت راست مغزشان دارند بنابراين شمال را بهتر تشخيص مي‌دهند .)
فكر مي‌كنيد چرا بايد 4 ميليون اسپرم به جانب يك تخمك حركت‌كنند تا يكي از آن‌ها به تخمك برسد؟دليلش اين است كه هيچ‌كدام مسير را نمي‌پرسند .

چرا مردها از خريد كردن خوششان نمي‌آيد؟

مردها دوست دارند (مثل موقعي كه به شكار مي‌رفتند) يك مسير مستقيم كه هدف مشخصي دارد طي كنند ؛ ولي در موقع خريد با يك زن ، بايد به‌صورت زيكزاك حركت كنند و از جائي به جائي بروند كه اين‌مطلب آن‌ها را بسيار ناراحت مي‌كند (چون يك پرسه‌زني است كه هدف دقيقي ندارد) . براي اغلب مردها خريد كردن ، به اندازه‌ي معاينه پروستات توسط دكتر ناخوشايند و استرس‌زا است .

چرا اغلب مردها لباس زشت مي‌خرند ؟

چون در زمان گذشته مردها عمدا لباسهاي‌ هراس‌انگيز مي‌پوشيدند كه دشمنان را فراري دهند.من هميشه درخيابان دست زنم را مي‌گيرم زيرا اگر دستش را رها كنم او فورا خريد مي‌كند ! آلن پيز

وقتي يك مرد خوش‌لباس را مي‌بينيد به چه فكر مي‌افتيد ؟

به اين فكر كه حتما لباسش را زنش برايش لباس مي‌خرد . هيچ مردي بيش از 30 دقيقه حوصله خريد كردن را ندارد در بهترين حالت .

چرا مردها عادت‌هاي زشت مثل آروغ زدن ، ور رفتن با بدنشان و . . . دارند ؟

چون مردان توجهي به جزئيات ندارند ؛ عادات زشت خودشان و حتي زنان را نمي‌بينند يا اهميتي به آن نمي‌دهند .

چرا مردان از تعريف كردن لطيفه‌هاي زشت لذت مي‌برند ؟

چون خنديدن باعث آرامش و كاهش استرس در آنان مي‌شود (كاري كه زنان با گريه انجام مي‌دهند) ضمنا بسياري از مسائل خصوصي كه مردان بر خلاف زنان با يكديگر مطرح نمي‌كنند ؛ در لطيفه‌هاي بي‌ادبانه بيان مي‌شود.باج‌خواهي عاطفي (وادار كردن كسي به انجام كاري به‌وسيله‌ي فشار عاطفي و احساسي مثل گريه يا قهر) اگرچه در كوتاه مدت باعث رسيدن به مقصود مي‌شود ولي در بلند مدت يك رابطه‌ سالم را نابود مي‌كند .

باج‌خواهان عاطفي با ايجاد حس گناه و از بين بردن اعتماد بنفس ‌طرف مقابل ، به اهداف خود مي‌رسند و براي مدتها‌ اين كار ادامه مي‌دهند .با باج‌خواهان عاطفي بايد قاطع و محكم برخورد كرد اما نبايد آن‌ها را تهديد كرد يا ضعف‌هايشان را مورد هدف قرار داد . به‌جاي بحث بايد آن‌ها را آموزش داد تا حد و حدود خود را بشناسند .

سيستم امتياز دهي زنان و مردان با هم فرق مي‌كند ؛ يعني مردي كاري را براي زنش انجام مي‌دهد كه به نظرش خيلي مهم است و امتياز مهمي از او گرفته است ولي در نظر زن امتياز كمي داشته است . ولي در عوض كاري كه در نظر مرد مهم نيست ( مثل تعريف از دست‌پخت او ) براي زن يك امتياز محسوب مي‌شود .

وقتي كه امتيازاتي كه هركدام از زن و مرد از يكديگر گرفته‌اند اختلاف فاحشي پيدا مي‌كند در خانواده تنش ايجاد مي‌شود آنجاست كه زن مي‌گويد :« تو هيچ كاري براي من نكردي »

براي امتياز دادن براي زن حجم و اندازه‌ي كاري كه مرد براي او انجام مي‌دهد مهم نيست تناوب و تكرار مهم است
مرد نصيحت شنيدن و توصيه شدن از سوي زن را به حساب آن مي‌گذارد كه كارش اشتباه است و زنش با او اعتماد ندارد .

زن‌ها مي‌توانند چند كار را با هم انجام دهند چون ارتباط دو قسمت مغزشان قويتر است به همين دليل تصادفات مردان هنگام صحبت با موبايل دو برابر زن‌هاست . ولي مردها بهتر مي‌توانند روي يك كار تمركز كنند به همين خاطر بهترين متخصصان هر رشته‌اي معمولا مردها هستند .

چرا مردان تا اين اندازه به ورزش معتادند ؟ چون مردها براي هزاران سال شكارچي بوده‌اند اكنون نيز با تماشاي ورزش ، خود را در ميان گروهي حس مي‌كنند كه مثل شكار روي هدف خاصي متمركزند و هيجان منتظر بودن و حمله كردن را تجربه مي‌كنند .

اگر به مادرشوهرتان ياد بدهيد روزي هشت كيلومتر راه برود در مدت يك هفته 56 كيلومتر از شما فاصله مي‌گيرد .

زن‌ها با توجه به خصوصيات مغزي خود مي‌توانند روزانه 6000 تا 8000 كلمه صحبت كنند . اين در حالي است كه مردها در حدود تا2000 تا 4000 كلمه صحبت مي‌كنند . مغز مردها راه‌حل‌گرا و مغز زن‌ها فرايند‌گراست .

وقتي زن اسرار محرمانه خود را با شما در ميان مي‌گذارد قصد شكايت ندارد معنايش اين است كه او به شما اعتماد كرده است . زن‌ها از سكوت براي مجازات كردن مردها استفاده مي‌كنند اما مردها عاشق سكوت هستند

من و شوهرم تصميم گرفتيم تا اختلاف نظرمان را حل نكرده‌ايم نخوابيم ؛ يك شب تا شش ماه بيدار مانديم ! فيليس ديلر
زن‌ها مي‌خواهند به دنبال هر منازعه و مشاجره به آرامش برسند . آنها معتقدند كه صحبت كردن حال همه را بهتر مي‌كند . اما مردها معتقدند كه حرف زدن وضع را خراب‌تر مي‌كند .

هم مردها و زن‌ها مبالغه مي‌كنند اما تفاوت آن‌ها در اين است كه مردها درباره حقايق و اطلاعات مبالغه مي‌كنند و زن‌ها درباره احساسات و عواطف‌شان به مبالغه حرف مي‌زنند . زبان تن (حالت‌هاي چهره و بدن) شرايط احساسي و عاطفي زن را مشخص مي‌كند و 60 تا 80 درصد اثرگذاري و اثربخشي مكالمات زنان را رقم مي‌زند .

زن‌ها با پنج لحن متفاوت حرف مي‌زنند كه مردها تنها سه مورد آن را درك مي‌كنند . براي زن‌ها كلمات در نهايت 7 تا 10 درصد مخابره پيام آن‌ها را تشكيل مي‌دهد .

مردها بايد به نياز زن براي مبالغه توجه داشته باشند و هرگز در مقابل ديگران او را اصلاح نكنند. زن‌ها هم بايد بدانند كه مردها به قدر مطلق كلمات توجه دارند و بنابراين در حضور آن‌ها تا حد امكان كمتر مبالغه كنند .

زنان دوست دارند غير مستقيم درباره‌ي مسائل صحبت كنند ( و به‌صورت پراكنده و درباره‌ي مسائل مختلف ) ولي اين‌طور حرف زدن ذهن مردها را آشفته مي‌كند . در اين مواقع بايد بدون ارائه راه حل به حرف زنان گوش داد .

زن‌ها به جزئيات بسيار اهميت مي‌دهند ولي براي مردها نتيجه‌گيري كلي مهم است .مردها قيافه را به مغز و درايت زن ترجيح مي‌دهند زيرا مردها بيشتر از فكر كردن ، مي‌بينند .

زن‌ها نمي‌توانند با مردها بجنگند ،بايد قلق‌شان را به‌دست بياورند . تنها دشمنان حقيقت را مي‌گويند ؛ دوستان و عشاق تا بخواهيد دروغ تحويل يكديگر مي‌دهند . استيون كينگ
زنان چون دقت بيشتري در تشخيص لحن صدا و زبان تن دارند ؛ دروغ را بيشتر از مردان تشخيص مي‌دهند وگرنه كمتر از مردها دروغ نمي‌گويند .

زن‌ها چون حافظه‌ي بهتري از مردان دارند ؛ در موقع دروغ گفتن ، دروغ‌ها قبلي را به‌ياد مي‌آورند و با دقت در گفتن دروغ ، كمتر لو مي‌روند.در هنگام دروغ گفتن خون بيشتري در بدن جريان مي‌يابد و افزايش گردش خون در ناحيه بيني باعث خارش بيني مي‌شود .حتي بيني به مقدار خيلي كمي كه به طور طبيعي قابل تشخيص نيست درازتر مي‌شود ( تأثير پينوكيو

تبسم هنگام دروغ‌گوئي نامتقارن است ؛ يعني دو سوي لب به يك اندازه بالا نمي‌رود.

علامت‌هاي دروغ‌گويي

– گره يا جمع شدن عضلات صورت

– برقرار نكردن تماس چشمي

– به‌حالت ضربدري قرار دادن دست‌ها و پاها

– تبسم زوركي

– باريك شدن مردمك چشم‌ها

– صحبت با سرعت زياد

– پنهان كردن دست‌ها

– تلفظ اشتباه كلمات

– تظاهر به دوستي و خنده‌ي بيش از اندازه

چه كنيم كه كمتر دروغ بشنويم

– روي صندلي بلندتري بنشينيد

– ساق‌هايتان را روي هم نياندازيد . بازوانتان را از هم باز كنيد و به پشتي صندلي تكيه دهيد

– آنچه را كه مي‌دانيد با آن‌ها درميان نگذاريد ، نگوئيد كه مي‌دانيد آنها دروغ مي‌گويند

– خودتان را به آنها نزديك كنيد

– به آن‌ها فرصت استراحت بدهيد . كاري كنيد كه بتوانند به راحتي حقيقت را بگويند

– آرامش خود را حفظ كنيد هرگز در برابرشان شگفت‌زده نشويد

– آن‌ها را متهم نكنيد . عباراتي مانند « چرا به من زنگ نزدي ؟ » و مثل آن ، مي‌تواند آن‌ها را به دروغ گفتن تشويق كند
– به آن‌ها آخرين فرصت را هم بدهيد. دروغشان را ناديده بگيريد و بگوئيد: «چه مي‌توانيم بكنيم كه چنين چيزي تكرار نشود»

در درون هر پيري ، جواني وجود دارد كه نمي‌داند چه شد كه اين‌گونه زود گذشت .

اغلب مرداني كه جوائز بزرگ مي‌برند و پول زياد به دست مي‌آورند ؛ يا زود ورشكسته مي‌شوند يا زود مي‌ميرند .

براي حداقل يكصدهزار سال مغز مردها به صورتي تربيت شده كه به‌عنوان شكارچي هدفي را پيدا كنند و به آن ضربه بزنند به همين‌خاطر به جزئياتي مثل رابطه با ديگران توجه دقيقي ندارند .

ورزش مدرن به نوعي جايگزين شكار شده است .

زندگي كردن با يك مرد بازنشسته ، معمولا يكي از بزرگترين معضلاتي است كه زن‌ها با آن روبرو مي‌شوند .

استرسي كه بازنشستگي براي مردها ايجاد مي‌كند ؛ به‌خاطر از دست دادن شغل نيست ؛ مسئله از دست دادن هويت است ؛ ترس از بي‌مصرف و بي‌اهميت بودن است .


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب