انتخاب رنگ آشپزخانه

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

از كجا مي‌فهميد كدام رنگ مناسب طرح آشپزخانه شماست؟
ساده‌تر از آن است كه فكر مي‌كنيد. وقتي چيزهاي به درد نخور را حذف كرديد، آن وقت به راحتي مي‌توانيد انتخاب كنيد. در اينجا چند روش براي انتخاب رنگ آشپزخانه به شما ارايه شده است.

انتخاب رنگ براي آشپزخانه‌هاي كوچك
از چوب و رنگ تيره كه موجب مي‌شوند فضاي آشپزخانه كوچكتر به نظر برسد، استفاده نكنيد؛ بنابراين از رنگهاي قرمز تيره، بنفش ارغواني تيره، و نيز سبز آبي تيره پرهيز كنيد.
رنگهاي كاملاً روشن يا سفيد با رنگي از آبي، سبز يا زرد براي پس زمينه را به كار ببريد. كابينت‌ها بايد ساده و بدون تزئينات باشند. از شلوغي و در هم ريختگي پرهيز كنيد چون موجب بي‌نظمي و هرج و مرج در آشپزخانه‌هاي كوچك مي‌شود.

انتخاب رنگ براي آشپزخانه‌هاي بزرگ و اوپن
از ايجاد كنتراست شديد در رنگ دكوراسيون ساير قسمت‌هاي خانه خودداري كنيد مگر اينكه بخواهيد آشپزخانه‌تان از نظر بصري بر فضاي مفيد خانه برتري داشته باشد. رنگي را انتخاب كنيد كه با فضاي آشپزخانه اوپن همخواني داشته باشد. به طور كلي در فضاهاي اوپن، ديوارها يك رنگ دارند. اين نوع فضاها داراي نقاط يا بخش‌هاي رنگي كوچكي هستند كه فضاهاي خاص داخل آشپزخانه را تعيين و مشخص مي‌كنند.
در آشپزخانه‌هاي اوپن براي ديوارها عمدتاً از رنگ سفيد استفاده مي‌كنند و بعد از آن، رنگها و تركيبات ديگر همچون پرده را به مجموعه‌ مي‌افزايند. بنابراين، رنگهاي مناسب يك آشپزخانه بزرگ عبارتند از سفيد، خاكستري، سياه و نقره‌اي متاليك، پرده‌هاي به رنگ روشن، به همراه موادي مانند گرانيت، استيل و كاشي.
پس از موارد فوق، براي ايجاد نقاط كنوني و رنگي، به رنگ لوازم جانبي همچون گل‌ها، كوزه‌ها، گلدان‌ها، چراغ‌هاي آويز، تصاوير و غيره بپردازيد.
اين نوع آشپزخانه‌ها، كوچك، كارآمد و جمع و جور هستند. آنها عموماً ويژگي‌ خاص خانه به شمار نمي‌روند بلكه تنها يك نياز و امر ضروري هستند و اغلب براي ايجاد تناسب در فضاي موجود از رنگها و منسوجات (پارچه‌ها) استفاده مي‌كنند.
بسياري از آپارتمان‌ها از نظر فضا در مضيقه هستند و نور طبيعي به قدر كافي به آنها نمي‌رسد، بنابراين استفاده از نور درخشان و رنگهاي روشن براي آنها مناسب‌تر است. براي آشپزخانه‌هايي كه با رنگ سفيد رنگ‌آميزي شده‌اند، بهتر است از لوازمي سفيد رنگ استفاده شود. براي ايجاد ظاهري مدرن هم مي‌توان از رنگ خاكستري متاليك به همراه لوازم استيل (فولاد ضد رنگ براق) استفاده كرد.

رنگ آشپزخانه‌هاي داراي فضاي استاندارد
در اين نوع آشپزخانه، تا جايي كه با سبك خانه و آشپزخانه‌تان هماهنگ باشد مي‌توانيد از هر رنگي استفاده كنيد. تنها مسائل خسته كننده در دكوراسيون، تمهيد نورپردازي است. اگر شما از نور طبيعي فراواني برخورداريد و نوپردازي مناسبي هم داريد، پس مي‌توانيد از رنگهاي تند و قوي استفاده كنيد؛ در غير اين صورت، يا وضعيت نورپردازي را بهتر كنيد يا از نور بيشتري استفاده كنيد تا رنگها بهتر منعكس شوند.

رنگ آشپزخانه‌هاي بيرون از ساختمان
بله، جديدترين نوع آشپزخانه، نه تنها مد روز است بلكه روشي سرگرم كننده نيز هست: آشپزخانه بيرون از خانه. درخت‌ها و گياهان باغچه‌‌تان را شناسايي كنيد. بعد براي ايجاد كنتراست، صفحاتي به رنگ روشن و تند را به مجموعه اضافه كنيد. مثلاً براي گلهاي سرخ، صفحاتي به رنگ ارغواني را در پشت آنها قرار دهيد تا گلها و سبزي باغچه‌ بيشتر به چشم بيايد. چندين پشتي يا كوسن با روكش رنگي در محل نشستن قرار دهيد.
براي استفاده از رنگهاي بيشتر مي‌توانيد انواع آشپزخانه‌هاي موجود در كشور خود يا ساير كشورها را مورد بررسي قرار دهيد. تا مي‌توانيد از رنگهاي مختلف استفاده كنيد و در اين مورد اصلاً نگران نباشيد. پس از اتمام كار، آشپزخانه‌تان را خوب بررسي كنيد. با استفاده از كارتهاي رنگي، رنگهاي انتخابي براي فضاي باغچه و آشپزخانه را در نورهاي مختلف روز بررسي كنيد. سپس رنگ‌آميزي را كامل كنيد. حال آشپزخانه بيروني شما آماده استفاده است.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب