تغيير دكوراسيون در فصل زمستان

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

شومينه از عناصر دكوراسيون داخلي است كه با آمدن فصل بهار و گرم شدن تدريجي هوا، استفاده كاربردي از آن نيز متوقف مي‌شود، اما از آنجا كه برخلاف بخاري‌هاي گازي و برقي، پس از پايان فصل سرما، امكان جابه‌جايي و حذف موقتي آن وجود ندارد، مي‌توانيد در فصل بهار و تابستان نيز، به شومينه اتاق خود، عملكردي كاربردي دهيد.
در خانه‌هايي كه شومينه وسيله گرمايش زمستاني به شمار مي آيد، چيدمان مبلمان خانه تحت تاثير اين عنصر قرار مي‌گيرد، به اين معنا كه معمولا با هدف حداكثر بهره‌گيري از گرما، مبلمان را در اطراف شومينه قرار مي‌دهند كه البته از اين طريق، علاوه بر گرما، چيدمان خانه از زيبايي شعله‌هاي آتش در شب‌هاي سرد زمستان نیز بهره‌مند خواهد شد.
معمولا در پايان فصل زمستان و آغاز بهار، شومينه تبديل به طاقچه‌اي براي قرار دادن اشياء زينتي يا قاب عكس ‌شده و گاهي حتي با قراردادن مبلمان در مقابل آن، سعي در پوشيده نگهداشتن آن مي‌شود. در اين مقاله سعي داريم تا روش‌هاي مناسب‌تري براي استفاده دكوري از شومينه به شما ارائه دهيم.
با توجه به اينكه شومينه‌ها به دو صورت گازسوز و هيزمي هستند، درباره هريك از اين دو مدل، پيشنهادات خود را ارائه مي‌دهيم:
شومينه‌هاي هيزمي: در اين شومينه‌ها، امكان تخليه كامل كوره وجود دارد، پس از تخليه و تميز كردن داخل آن، مي‌توانيد شمع‌هايي با اندازه‌هاي متفاوت انتخاب كرده و در درون فضاي خالي شومينه، با فواصل مناسب قرار دهيد، به اين طريق،‌ با روشن كردن شمع‌ها، از زيبايي نور آتش ثمره خواهيد برد، بدون آنكه حرارت قابل توجهي در فضاي اتاق توليد شود. اگر از شمع‌هاي معطر استفاده كنيد، مي‌توانيد علاوه بر بهره‌گيري از زيبايي نور آن، فضا را نيز عطرآگين كنيد.
در آغاز فصل بهار، گل‌ها طراوت خاصي به خود مي‌گيرند، شما نيز مي‌توانيد از طاقچه شومينه، براي قرار دادن گلدان‌هايي كوچك از گل‌هاي از آپارتماني كه در نور و سايه كم قابليت رشد دارند استفاده كنيد. البته به جاي گياهان طبيعي از انواع مصنوعي و شكننده نيز مي‌توان استفاده كرد؛ تا به اين منظور، گوشه‌اي از فصل بهار را به منزل خود هديه دهيد.
به دليل گرم بودن ديوار بالاي شومينه در فصل زمستان، معمولا افراد از نصب قاب عكس يا تابلو بر روي آن اجتناب مي‌كنند، اما در فصل بهار و تابستان، شما مي‌توانيد با نصب تابلويي با ابعاد مناسب كه داراي رنگ‌هاي مكمل دكوراسيون منزلتان باشد،‌ جلوه خاصي به فضا ببخشيد.

شومينه‌هاي گازسوز: در كوره شومينه‌هاي گازسوز، به دليل وجود مشعل، منقل و هيزم‌هاي سفالي، تنها امكان خارج كردن هيزم‌هاي تزئيني وجود دارد؛ بنابراين تزئينات بايد در تركيب با اين اجزا باشد.
مي‌توان با سنگريزه‌هاي كوچك و بزرگ و همچنين انواع صدف‌ها و قرار دادن شمع‌هاي تزئيني،‌ استوانه‌اي و معطر، فضايي زيبا و نوراني ايجاد كرد كه در صورت صيقلي بودن سنگريزه‌ها، تلالوي زيبايي در محيط اطراف ايجاد مي‌شود.
براي زيباتر شدن منزل خود، مي‌توانيد براي رادياتورهاي خانگي نيز فكري كنيد. گرچه امروزه رادياتورهاي جديد باريكتر و زيباتر از گذشته به بازار آمده، اما اگر منزلتان قديمي‌ساز است و هنوز از مدل‌هاي قديمي استفاده مي‌كنيد، مي‌توانيد با هزينه‌اي اندك و ساخت يك روشوفاژي زيبا، نماي مدرن و جديدي به فضا ببخشيد. روشوفاژي‌ها را مي‌توانید با اشكال و سبك‌هاي گوناگون بسازيد و باتوجه به سبك چيدمان و دكوراسيون اتاق، آن را طراحي كنيد. حتي از روي آن براي چينش وسايل تزئيني نيز مي‌توان استفاده كرد.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب