دردهاي عضلاني

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 17 شهریور, 1388 / بدون نظر

ناشي از تمرينات زياد، جابجا كردن وسايل سنگين يا تغيير در تركيبات شيميايي بدن، يكي از ناراحتي‌هاي رايج به شمار مي‌رود و درمان‌هاي متعددي براي آن در نظر گرفته شده است. با اين حال، توصيه‌هاي ذيل نيز شما را در اين امر كمك مي‌كند:

پيشگيري:

نحوه زندگي افراد بر خشكي و گرفتگي عضلات آنها تاثيرگذار است. استراحت مناسب با تمرينات ورزشي و بالعكس از ناراحتي‌هاي عضلاني مانند كتف درد، كمردرد، دردهاي ناشي از فيبروم، خشكي عضلات، خستگي پا و سردردهاي عصبي پيشگيري مي‌كند. حالت صحيح بدن به طوري كه هيچ گروهي از عضلات براي مدت زمان طولاني منقبض نباشند نيز در جلوگيري از خشكي عضلات و درد آنها موثر است. براي اين منظور بايد دو نكته بسيار مهم را رعايت كرد: يكي حفظ سر در راستاي ستون فقرات و ديگري خودداري از پايين افتادن شانه‌ها.
يك رژيم غذايي سالم مواد غذايي لازم براي عملكرد مناسب عضلات و برگشت آنها از حالت كشش و فشار را تامين مي‌كند. اين مواد غذايي عبارتند از: اسيدهاي آمينه، كلسيم، منيزيم، سلنيوم، پتاسيم، ويتامين‌هاي B و C و فلاونوئيدها. نوشيدن كافي مايعات نيز حائز اهميت است. علاوه بر اين موارد، كنترل استرس در جلوگيري از تنش‌هاي عضلاني ناشي از فشارهاي روحي و دردهاي ناشي از فيبروم سودمند است


دسته بندی شده در : ورزش و سلامت
برچسب ها در : ,
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب