دكوراسيون اتاق خواب كودكان با آكواريوم

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

اگر قصد دارید خودتان دکوراسیون اتاق خواب كودكتان را برعهده بگیرید برایتان پیشنهاد جالبی داریم. با خواندن این مطب شما مي توانيد اتاق خواب كودك خود را به سرزمين عجايب با چيدمان جالب آكواريومي تبديل کنید.
برای ارائه بهتر اين چيدمان، به عناصر اصلي معماري موجود در اتاق كودك اشاره مي کنیم:
كف اتاق كودك:
پادري جلوي در حمام فقط براي مصرف حمام نیست. شما مي توانيد تعدادي پادري حمام به شكل ماهي خريداري کنید و در كف اتاق كودك به شكل پراكنده قراردهيد. این کار كف اتاق را براي كودك همانند آب و ماهي آرام مي کند و روحيه تفكر را در او به كار مي اندازد.
ديوارهاي اتاق كودك:
ديوار هاي اتاق را مي توانيد به وسيله آهن ربا به يك محل خوشايند براي بازي کودک تبديل کنید زيرا او از اين اتاق بسته براي بازي خود نيرو مي گيرد.
با استفاده از نقاشي هاي آهن ربائي براي تمام ديوارهاي اتاق او مي توانيد اين تجربه را امتحان کنید. به این معنی که با چسباندن صفحان آهن ربایی به برخی از بخش های دیوار و نیز چسباندن یک آهن ربا به پشت عکس ماهی های چاپ شده بر روی برگه (که می تواند توسط کودکتان نقاشی شده باشد)، دیواری پر از ماهی های رنگارنگ تدارک ببینید. یا اینکه می توانید قطعه های آهن ربا به شکل ماهی تهیه و آنها را رنگ کنید. سپس با استفاده از رنگ آبی در اطراف ماهي های برجسته دیوار قادر خواهید بود حس دريا و آب را براي كودك زنده کنید. كودك شما با مشاهده ماهي هاي برجسته مغناطيسي در آب نقاشي شده به آرامش ذهني و روحي مي رسد و ديگر محيط اتاقش او را آزار نمي دهد. در ضمن او ساعات جالبي براي مرتب كردن مغناطيس ها خواهد داشت و از اين طريق ماهي ها را به سليقه خويش در دريا رها مي کند.
كمد اتاق خواب كودك:
داخل کمد کودک خود را با پارچه های طرح ماهی بپوشانید؛ ضمن اینکه می توانید به جای کمد، از کمد دیواری های اتاق استفاده کنید. مقداري پارچه با طرح ماهي خريداري کرده و به اندازه جلوي كمد از روي پارچه ببريد و پارچه را با يك چسب قوي به كمد بچسبانيد.
تختخواب كودك:
در اينجا مي توانيد از يك آكواريوم مصنوع زيبا كمك بگيريد.
يك آكواريم مصنوعی (که مدل های سبک وزن آن به تازگی به بازار آمده) را در بالاي تخت كودك قرار دهيد. كودك به داشتن ماهي ها در كنار خود عشق خواهد ورزيد و در ضمن نور آكواريوم به عنوان نور چراغ خواب عمل خواهد کرد و كودك خواب آرامي را تجربه می کند.
بالش كودك:
شما می توانید با استفاده از بالشی با عکس ماهی های زیبا، محیطی دلپذیر و آرام برای کودک خود به وجود آورید. برای این کار، مي توانيد از ماهي هاي زیبا عكس بگيريد سپس آنها را در كامپيوتر اسكن کرده و پرینت بگیرید، سپس با اتو عكس ها را بر روي بالش كودك چاپ کنید، به این طریق فضاي آرام و مطبوعي را درست می کنید تا کودک شما به غير از اتاق خود محل ديگري را براي خوابيدن انتخاب نکند.
پرده اتاق كودك:
پرده هايی با تصاویری از ماهیهای مختلف و رنگارنگ، نشاط و زیبایی را به اتاق کودکتان به ارمغان می آورد. می توانید از پارچه هاي پرده اي ماهي شكل استفاده کنید يا شيشه پنجره كودك را به شكل ماهي و دريا با رنگ نقاشي کنید. همچنین می توانید با استفاده از پرده هایي كه به پنجره مي چسبند این فضا را خلق کنید.
اتاقی پر از اسباب بازي:
یک انبار پر از اسباب بازی و البته ماهی ها و مرجان های مصنوعی و اسباب بازی می تواند انباری در زیر آب برای کودک شما باشد. می توانید يك اتاقک نسبتا بزرگ (البته با توجه به حجم اسباب بازي ها و حجم اتاق او) در فضائي از اتاق كودك با سليقه خودتان بسازيد يا به صورت آماده خريداري كنيد. طرح هایی از آب، ماهي و گياه، نقاشي شده روي پارچه را برای سطح بیرونی اتاقک اسباب بازی به شما پیشنهاد می کنیم.
شما می توانید با افزودن ایدههای خلاقانه خود به این فضا،اتاقی زیبا همچون آکواریوم برای کودکتان فراهم آورید. در ایننوع چیدمان، ضمن زیبایی و متفاوت کردن محیط کودک با بخش های دیگر منزل، زمینه های آموزش غیر مستقیم و آشنایی او با طبیعت دریایی را مهیا کرده اید.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب