رازك، گل راعي، گل ساعتي

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 14 شهریور, 1388 / بدون نظر

– رازک

آرام بخش و خواب آور
این گیاه خواص آرامبخشی و درمان بی خوابی دارد، همچنین در درمان هیجانات و دردهای عصبی نیزکاربرد دارد.
میزان ونحوه مصرف
نصف قاشق چایخوری از پودر خشک گیاه را در یک فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقه دم کرده و روزانه دو وعده میل کنید. ( مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود . مصرف این گیاه در دوران شیردهی و بارداری مناسب نیست )

– گل راعی ( هوفاریقون )

آرام بخش و ضد میگرن
این گیاه دارای خواص آرامبخشی ، درمان میگرن و سردردهای یک طرفه است . همچنین در درمان بی خوابی ، افسردگی و هیجانات عصبی نیز به کار میرود.
میران و نحوه مصرف
یک قاشق چایخوری از پودر گیاه را به مدت ده دقیقه با یک فنجان آب جوش دم کرده و روزانه دو الی سه وعده میل کنید.
عوارض جانبی
پس ازمصرف این گیاه به جهت احتمال بروز حساسیت از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری گردد.همچنین مصرف بیش از حد توصیه نمی شود.

– گل ساعتی

آرام بخش و ضد اضطراب
این گیاه حاوی ترکیبات موثری در درمان اضطراب ، بی خوابی ، دردهایی با منشا عصبی و سردردهای عصبی است . همچنین در دردهای عضلانی ، کاهش ضربان قلب و …. کاربرد دارد.
با توجه به اینکه آغاز استرس های روحی و اضطراب های عصبی معمولا از اواخر دوران نوجوانی آغاز شده و در دوران جوانی به اوج خود می رسد ، لذا مصرف این گیاه دارویی ارزشمند جهت رفع موارد فوق توصیه می شود.
میزان و نحوه مصرف
یک تا دو گرم از اندامهای خشک شده گیاه را در یک فنجان آب جوش به مدت 15 دقیقه دم کرده و روزانه دو تا سه فنجان از آن را مصرف کنید. ( مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی وبرای کودکان زیر دوسال ، همچنین مصرف بیش از حد ان توصیه نمی شود.


دسته بندی شده در : خواص خوراكي ها
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب