راز سرقت 32كيلو طلا فاش شد

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

سيدمنصور هاشميان، داديار شعبه اول دادسراي جنايي تهران ضمن اشاره به متلاشي شدن اين باند بزرگ گفت: از چندي پيش شكايت‌هاي متعددي در دادسراي جنايي مطرح بود كه نشان مي‌داد سارقان حرفه‌اي با كمين دراطراف بانك‌ها و مراكز خريد پس از شناسايي افرادي كه پول حمل مي‌كردند، به تعقيب آنها پرداخته و گاهي با تعقيب سوژه مورد نظر خود، به وي حمله‌ور مي‌شوند و اموال آنها را با ضرب و جرح سرقت مي‌كنند.

داديار شعبه اول دادسراي جنايي اضافه كرد: با افزايش اين شكايت‌ها و پس از رايزني‌ با سرپرست دادسراي جنايي، موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت و با تشكيل چند تيم عملياتي از كارآگاهان و بررسي دوربين‌هاي مداربسته برخي شعبه‌هاي بانك كه افراد مالباخته اقدام به دريافت پول كرده، سپس اموال آنها به سرقت رفته بود، ابتدا ردپاي 4 نفر از سارقان سابقه‌دار، در اين سرقت ها به دست آمد.

پيگيري سرنخ

قاضي پرونده افزود: با شناسايي اين متهمان در مرحله بعدي از تحقيقات، معلوم شد 3 نفر از آنها از مجرمان سابقه‌داري هستند كه پيش از اين به اتهام سرقت دستگيرشده‌اند و در زندان تحمل كيفر مي‌كنند؛ به طوري كه با انتقال آنها از زندان به دادسراي جنايي، وقتي آنها گفتند در طول سرقت‌ها در زندان دوران محكوميت خود را سپري مي‌كردند، با استعلام از زندان معلوم شد در تاريخي كه سرقت‌ها انجام شده است، اين 3 متهم در مرخصي خارج از زندان به سر مي‌برده‌اند.

با مشخص شدن اين موضوع، متهمان زبان به اعتراف گشودند و پرده از اعمال مجرمانه خود برداشتند و گفتند در قالب يك باند بزرگ سرقت و به صورت گروه‌هاي 6 تا 8 نفره پس از شناسايي افرادي كه پول حمل مي‌كردند، آنها را تعقيب و اموالشان را سرقت مي‌كرديم.

دستگيري اعضاي باند

هاشميان تصريح كرد: به دنبال اين اعترافات، ديگر اعضاي باند يكي پس از ديگري در نقاط مختلف تهران شناسايي شدند و تيم‌هاي ضربت پليس آگاهي در عملياتي همزمان 24 عضو ديگر اين باند را دستگير كردند و با كشف مقاديري از اموال، تحقيق از آنها آغاز شد. داديار شعبه اول دادسراي جنايي اضافه كرد: در تحقيق از متهمان و اعتراف آنها به بيش از 200 فقره سرقت مشخص شد سركرده اين باند فردي به نام مهدي است كه هيچ‌يك از اعضاي باند از مخفيگاه وي اطلاع ندارند و اين فرد در آخرين مرحله پس از ملاقات با همدستان خود، عنوان كرده كه قصد سفر به يكي از شهرهاي جنوبي كشور را دارد و به يكباره ناپديد شده است.

سرقت ناكام 32 كيلو طل

هاشميان افزود: با مشخص شدن اين موضوع، مرحله ديگري از تحقيقات در اين ارتباط آغاز شد و ماموران متوجه شدند سركرده باند هنگامي كه قصد سرقت 32 كيلو طلا را داشته، با هوشياري مالباخته و درگيري با او دستگير شده و در يكي از شهرهاي شمالي كشور با معرفي خود با هويت جعلي در زندان به سر مي‌برد. با به دست آمدن اين اطلاعات، دستور قضايي براي انتقال متهم به دادسراي جنايي صادر و تحقيق از سركرده باند بزرگ سرقت كيف‌قاپي و زورگيري آغاز شد.

متهم در تحقيقات گفت: پس از اطلاع درخصوص حمل مقادير قابل توجهي طلا از سوي يك طلافروش كيفي كه در شهرستان‌ها طلا توزيع مي‌كند، نقشه سرقت از مرد طلافروش را كشيدم و پس از خارج شدن وي از بازار طلافروشان تهران، او را تعقيب كردم و در ميانه راه چندين بار قصد حمله و سرقت از وي را داشتم كه ناكام ماندم.

متهم افزود: سرانجام مرد طلافروش به شهر محل سكونت خود در شمال رسيد و هنگامي كه در يكي از محله‌ها به وي حمله‌ور شدم، او در يك لحظه كيف حاوي 32 كيلو طلايي را كه در اختيار داشت از ديوار منزل مسكوني خود به حياط خانه‌اش انداخت و با من درگير شد كه در يك لحظه وي با سنگ ضربه‌اي به سرم زد كه بي‌هوش شدم و زماني به خود آمدم، ديدم دستبندي به دست دارم و در بيمارستان به سر مي‌برم و…

285 شاكي

داديار جنايي افزود: در حال حاضر با توجه به اعترافات گسترده اعضاي اين باند، 285 نفر از شاكيان شناسايي شده و با حضور در دادسراها و يا پليس آگاهي، شكايت‌هاي خود را مطرح كرده‌اند.

هاشميان اضافه كرد: با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست پرونده اتهامي اين 28 متهم بزودي به دادگاه ارسال خواهد شد تا درخصوص اعمال مجرمانه آنها حكم قانوني صادر شود.

وي يادآور شد: شيوه مجرمانه اعضاي اين باند علاوه بر سرقت به گونه‌اي بوده است كه برخي مالباختگان با ضرب و جرح آنان مدتي را در مراكز درماني بستري شده‌اند.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب