ريواس

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 15 شهریور, 1388 / بدون نظر

خواص : ریواس یا ریباس یا ریواج یک گیاه علفی است که در فصل بهار و اوایل تابستان میروید .به ساقه زیر زمینی این گیاه راوند میگویند.بهترین نوع ریواس آن است که از کشور چین می آورند و رنگ آن قرمز است و میانه آن زرد رنگ است و به آن ریوند چینی میگویند.

ترکیبات غذایی:ریواس غنی از فیبر و ویتامین c بوده در آن آب-پروتئین-قند-کربو هیدرات-کلسیم-ویتامین های A و B سدیم و پتاسیم وجود دارد.

خواص دارویی: طبیعت آن سرد است. مقوی ملین و کرم کش است. لوز المعده را وادار به ترشح انسولین کرده و قند خون را کم میکند.برای رفع جوش بدن مفید است. برای بی اشتهایی-درد معده و بیماری های کبدی نافع است.باعث تقویت معده و روده شده و تنظیم کننده ترشحات و حرکات معده است.سستی و خماری را بر طرف میکند و مسرت بخش است.برای امراض وبایی و اسهال مفید است. خون را تصفیه میکند.چکاندن آب تازه ریواس در چشم سبب تقویت بینایی واز بین رفتن لکه های سفید چشم میگردد.ترکیب ریواس با آبلیمو و مالیدن آن به صورت باعث از بین رفتن جوش و لک میشود.برای تقویت موی سر نافع است.اگر با حنا مخلوط شود رنگ مو را شرابی میکند و جوشانده برگ های ریواس باعث تمییزی ظروف آلومینیومی میشود.


دسته بندی شده در : خواص خوراكي ها
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب