زنان تحصيلکرده بيشتر از مردان سیگار می کشند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور, 1388 / بدون نظر

پنج درصد زنان و دختران ایرانی سيگار مصرف مي‌كنند كه از اين تعداد سه و نيم درصدشان يعني حدود 70 درصد، دانشجو هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی جهان بر اساس گزارشهای كميته كشوري مبارزه با استعمال دخانيات وزارت بهداشت، در کشور ما شيوع استعمال سيگار در بين زنان تحصيلکرده بيشتر از مردان تحصيلکرده است. همچنين اعلام شده است که دختران دانشجوي سال آخر سه برابر دانشجويان سال اول سيگار مي كشند.

طبق آمارهاي اين مرکز، در ايران پنج درصد زنان و دختران سيگار مصرف مي‌كنند كه از اين تعداد سه و نيم درصدشان يعني حدود 70 درصدشان، دختران دانشجو آن هم سال آخري هستند. متوسط سن دختران دانشجوي سال اولي كه سيگار مصرف مي كنند 17 و دانشجويان سال آخر 20 سال بوده است.

ساسان پایور جامعه شناس که در این خصوص تحقیقاتی هم انجام داده معتقد است: «در بسیاری از محفل های هنری وادبی و به ویژه شب های شعر و ترانه نوعی الگوبرداری ناسالم در میان جوانان و نوجوانان از چهره های سرشناس در این حوزه دیده می شود به طوری که از هر شش دختر بین 16 تا 25 ساله یک نفر تجربه سیگار کشیدن را داشته است. همچنین در دانشگاه های هنر و معماری آمار دختران سیگاری بسیار بالاتر از پسران در دیگر رشته ها است که این مساله نیاز به بازنگری در مفاهیم و ارزش های هنری نسل جدید ایران را می طلبد.»

لازم به ذکر است تازه ترين بررسيها نشان مي دهد كه زنگ مرگ براي زنان معتاد به دخانيات 14 سال زودتر به صدا درمي آيد


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب