زوج بریتانیایی دومین بارصاحب دوقلوی سیاه و سفیدشدند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

یک زوج بریتانیایی برای دومین بار صاحب دوقلوی سیاه و سفید شدند که به علت نادر بودن بیش از حد این پدیده حتی احتمال تخمین احتمال آن نیز وجود ندارد.
دومین دوقلوی غیر هم نژاد در یک خانواده
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، «دین دورانت» و آلیسون اسپونسر برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ صاحب یک دوقلوی دختر سیاه و سفید بنام لورن و هیلی شدند که به طور نادری در علم پزشکی لورن سفید و بور شبیه مادرش بود و هیلی رنگ پوست و موهایش مانند پدرش بود .
این زوج امسال نیر بعد از ۷ سال صاحب یک دوقلوی دختر دورنگ شدند؛ «میا» همانند پدرش سیاه و «لیا» همانند مادرش سفید است و موهای سرخ رنگ و چشمان آبی دارد.

این در حالی است که محققان بر این عقیده‌اند که این نوع تولد دوقلوها که یکی سفیدپوست و دیگری رنگین پوست باشد، بسیار نادر است؛ چرا که در هر ازدواج مخلوط میان سفیدپوستان و رنگین پوستان، امکان این که یکی از کودکان به ویژه‌ در دوقلوها، سفید و دیگری رنگین پوست باشد، بسیار کم است.

* تولد دومین دوقلوی غیر هم نژاد در یک خانواده پدیده نادری است .

این زوج جوان از علم آمار و قانون احتمالات پیروی نمی کنند . احتمالات می گوید : ” احتمال به دنیا آمدن دوقلوهای با نژاد متفاوت در یک زن و شوهربسیار کم است !

تا اینجای مسئله که مربوط به اولین زایمان این زن می گردد قابل قبول است ، اما آنچه باعث می گردد این زن و شوهر جزء عجایب پزشکی قرار بگیرند تکرار مورد بالا در همین زوج است زیرا آمار می گوید : ” احتمال دو باره به دنیا آمدن دوقلوهای با نژاد متفاوت در یک زن و شوهر بسیار نادر است یعنی دو بار روی دادن چنین اتفاقی یک در یک میلیون زایمان در همین زوج است”.

از دو قلوهای تازه متولد شده دختر با رنگ پوستی تیره همرنگ پوست “دین دورانت” پدر خود بوده و خواهر وی دارای پوستی سفید و چشمانی آبی مانند “الیسون اسپونر” مادر خود است.
برادر و خواهر بزرگتر آنها که در سال ۲۰۰۱ متولد شده بودند نیز دارای رنگ پوستهای کاملا متفاوت و رنگ چشمانی متفاوت هستند.
دورانت ۳۳ ساله گفت : “توجیه این پدیده چندان ساده نیست من خودم هم شوکه شدم.”
هر دو جفت دوقلوها غیر همسان بوده به این معنی که از دو تخمک جداگانه بارور شده اند و بنابراین عدم تشابه آنها چیز غیر عادی نیست.

اما دانشمندان معتقدند که داشتن دو جفت دو قلوی سیاه و سفید برای یک زوج بسیار نادر است.

سارا یارویس از کالج پادشاهی پزشکی عمومی نیز به این شبکه تلویزیونی گفت : “حتی به دنیا آوردن دوقلوهای غیر همسان هم کمی نادر است.
دو قلوی غیر همسان از پدر و مادری از دو نژاد نادرتر و این دو تخمک بارور شده هر کدام با یک رنگ پوست به دنيا بیایند نادرتر به این ترتیب دو بار روی دادن چنین اتفاقی یک در یک میلیون زایمان در همین زوج است
.”
احتمال وقوع چنین اتفاقی آنچنان نادر است که هیچ آماری برای بررسی احتمال آن وجود ندارد که البته انتظار می رود با افزایش تعداد ازدواج‌ها میان نژادهای مختلف زیادتر شود.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب