سهم تابلو در زبيايي منزل

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

دكوراسيون يك فضا يا خانه، ثمره در كنار هم قرار گرفتن عناصر گوناكون و متعدد است. زماني كه آنها به صورت هماهنگ و مناسب در يك فضا قرار بگيرند و بين آنها رابطه اي و جود داشته باشد نتيجه آن فضايي مي شود دلپذير و زيبا.

به طور كلي مي توان گفت عناصر موجود در يك فضا به سه دسته عمده تفكيك مي شوند:

1- عناصري كه در فضا و خانه، بيشتر نقش دكور و تزئيني را ايفا مي كنند. عناصري مانند ظروف تزئيني، گلدان ها، گل هاي خشك و مصنوعي، شمعدان، مجسمه و … اگر چه ممكن است نبودنشان خللي در فضا ايجاد نكند ولي بودنشان در طراحي خانه و فضا بسيار موثر خواهد بود. ديوارها، گسترده ترين سطوح موجود در يك فضا هستند كه در نگاه اول فردي كه وارد يك فضا مي شود جلب توجه مي كنند.

پس تزئين و رنگشان بر دكوراسييون بسيار تاثير گذار خواهد بود. ممكن است يك محيط با زيباترين و شيك ترين وسايل تزئيني و مبلمان مزين شده باشد ولي براي ديوارهاي آن تدبيري انديشيده نشده باشد، در نگاه اول بيننده، سطح خالي ديوارها از جذابيت بقيه عوامل كاسته و فرد از اين امر احساس خوبي نخواهد داشت.
پس تابلوها يكي از بهترين راهكارها براي رفع اين مسئله هستند تابلوها اگر چه اغلب با هدف تزئيني مورد استفاده قرار مي گيرند. اما در پس ظاهر اين هدف، مسئوليت هاي كاربردي ديگري نيز در فضا بر عهده دارند. آنها در تغيير حال و هواي فضا جايگاه ويژه اي دارند.از تابلوها براي تغيير ابعاد ظاهري فضا مي توان استفاده كرد. مثلاً به لحاظ افزايش ارتفاع ديوارها، نصب تابلوهاب عمودي و بلند كار ساز خواهد بود. به همين ترتيب با نصب تابلو به صورت افقي مي توان طول ديوار را به لحاظ بصري افزايش داد.

2- عناصري كه بيشترين هدف استفاده از آنها در محيط، كاربردي است. وسايلي مانند جارو برقي، اجاق گاز، يخچال و … نقشي كاربردي در منزل دارند و بيشتر به لحاظ مصرفي استفاده مي شوند تا براي دكور.

3- عناصري كه هم نقش دكوري و تزئيني دارند و هم كاربردي هستند. پرده، مبلمان، فرش، بوفه و … از اين دست وسايل هستند.

انتخاب قالب براي تابلوها
به منظور ايجاد جلوه اي بيشتر براي يك اثر هنري چهار چوبي لازم است شما با انتخاب يك قالب ساده و در عين حال شيك و زيبا مي توانيد زيبايي يك اثر كه ارزش تابلو شدن را دارد را دو چندان كنيد.

قاب در برجسته و جلوه دار كردن اثر نقش مهمي دارد تابلوهايي كه در فضا استفاده مي شوند بايد با ساير لوازم و دكوراسيون هماهنگ باشند اگر رنگهاي استفاده شده درون اثر شما ملايم و كم رنگ هستند و در محيط به رنگ هاي شادتر بيشتر نياز است، با انتخاب قاب با يكي از رنگهاي تند و گرم، به اثر جلوه اي ديگر بدهيد.

عكس اين موضوع هم نيز صادق است. براي اثاري كه شلوغ هستند و رنگهاي گرم وتند بيشتر در آنها استفاده شده مي توانيد قابي با يكي از رنگهاي ملايم و خنثي براي آن در نظر بگيريد بايد مراقب باشيد قابي كه انتخاب مي كنيد از جلوه اثر نكاهد در آخر توصيه مي كنيم كه قاب و حاشيه دور اثر، هم رنگ و از رنگ هاي ملايم و خنثي باشند و قاب با رنگ ديوارها هماهنگي داشته باشد.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب