سوپر پسر

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

یك پسر بچه سه ساله به دلیل برخورداری از یك صفت ژنتیكی بسیار نادر از چنان قدرتی برخوردار شده كه عنوان «سوپر پسر» را به خود اختصاص داده است. این توانایی ژنتیكی خاص به این پسر بچه كوچك كه «لیام هوكسترا» نام دارد، امكان می‌دهد كه قدرت عضلانی فوق‌العاده‌ای داشته باشد، به طوری كه می‌تواند به راحتی اثاثیه و لوازم سنگین را جابه‌جا كند.

محققان علت این قدرت فوق‌العاده و استثنایی را یك حالت ژنتیكی نادر اعلام كرده‌اند. آنها می‌گویند لیام احتمالا به حالتی موسوم به «هایپرتراپی ماهیچه‌ای مربوط به مید ستاتین» دچار است. در این وضعیت بدن فرد مقدار بسیار اندكی چربی دارد و در عوض رشته‌های ماهیچه‌یی در بدن وی بسیار بزرگ می‌شوند و این وضعیت قدرت واقعی و فوق‌العاده‌ای به فرد می‌دهد.

اولین بار این پدیده در یك پسر بچه خردسال آلمانی در سال 2000 مشاهده شد. لیما ماهیچه‌های بسیار قدرتمندی دارد، اما ظاهر وی درست شبیه به یك كودك طبیعی است. در واقع جثه او كمی از سن خود كوچكتر، اما قدرتش بسیار بیشتر است.

لیام ناچار است به دلیل متابولیسم سریع در بدنش دائم غذا بخورد، یعنی حداقل باید در روز شش وعده غذا بخورد تا دچار كمبود كالری نشود. لیام به دلیل قدرت زیاد اگر از بلندی بیافتد، آسیبی نمی‌بیند.

پژوهشگران معتقدند با بررسی و شبیه سازی این حالت می‌تواند بسیاری از بیماریها را معالجه كنند.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب