شادترين ملتهای جهان

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور, 1388 / بدون نظر

1- كشور پادشاهي دانمارك

كشور پادشاهي دانمارك در صدر قرار دارد و بر اساس پژوهش هاي انجام شده ,شادترين مردم دنيا در دانمارك زندگي مي كنند. دانمارك در حدود 5.5 ميليون نفر جمعيت دارد و درصد فقر در اين كشور بسيار ناچيز است. به راحتي مي توان فهميد كه چرا دانمارك شادترين مردم جهان را دارد چون سطح آموزش و پرورش در اين كشور بسيار بالاست. مدارس از كيفيت بالاي آموزشي برخوردارند و ميزان شهريه مدارس خصوصي با توان مالي مردم سازگار است و مردم اين كشور هم از درآمدخوبي برخودار هستند. دانمارك با كشورهاي آلمان,سوئد و نروژ هم مرز است.متوسط عمر افراد در حدود 78 سال مي باشد.در آمد سرانه مردم دانمارك 34.600 دلار در سال است

2- سوئيس

كشور آرام و زيباي سوئيس در رده دوم جدول شادترين مردم جهان قرار دارد. داراي 7.5 ميليون جمعيت است و متوسط طول عمر در اين كشور در حدود 81 سال مي باشد. نرخ جرايم در سوئيس بسيار پايين است و كشور از زير بناي محكم اقتصادي برخوردار است. در آمد سرانه مردم اين كشور 32.300 دلار است. مركز صليب سرخ جهاني در اين كشور قرار گرفته است. فعاليت هاي ورزشي از جمله اسكي و قايقراني نقش بسزايي در زندگي روزمره مردم اين كشور دارد. معدل بودجه سلامتي براي هر نفر در اين كشور در سال 3.445 دلار است.داراي مرز مشترك با آلمان ,فرانسه,ايتاليا و اتريش مي باشد.

3-اتريش

سومين مردم شاد در جهان اتريشي ها هستند. در اين كشور 8.200.000 نفر جمعيت دارد و درآمد سرانه افراد اين كشور 32.700 دلار مي باشد.داراي سيستم بهداشتي و پزشكي بسيار قوي است و درصد فقر در اين كشور 6% اعلام شده است.اتريش با كشورهاي سوئيس , ايتاليا,چك,مجارستان,اسلواكر,اسلواني وآلمان هم مرز است. ومتوسط طول عمر در اين كشور 79 سال مي باشد.

4-ايسلند

ايسلندي ها چهارمين كشور شاد جهان هستند. در اين كشور كوچك كه فقط 103 هزار كيلومتر مربع مساحت دارد و جمعيتي بالغ بر320.000 نفر در آن زندگي مي كنند مشكل مسكن وجود ندارد و درجه فقر و بيكاري بسيار پايين است. متوسط طول عمر افراد 80 سال و در آمد سرانه مردم اين كشور 35.700 دلار مي باشد.

5-باهاماس

رده پنجم شادترين مردم جهان به ساكنان باهاماس تعلق گرفته است.جمعيت اين كشور 304.000 نفر و متوسط عمر افراد 66 سال و درآمد سرانه مردم اين كسور 20.200 دلار است.درصد فقر به نسبت كمي بالاست كه در حدود 9.3% اعلام شده است اما در مجموع يكي از شاخصه هاي مردم اين جزاير زندگي شاد آنها است داراي فرهنگ آفريقايي اروپايي مي باشد و خانواده ارزش فراواني در زندگي مردم دارد .

6-فنلاند

از نظر روحيه شاد وسطح زندگي مردم فنلاند در رده ششم جهان قرار دارند.داراي 5.200.000 نفر جمعيت است و متوسط طول عمرافراد 79 سال و درآمد سرانه مردم اين كشور 30.900 دلار است.داراي مرز مشترك با سوئد,روسيه,استونياونروژ مي باشد. اين كشور از نظر استانداردهاي بهداشت و پزشكي و آسايش مردم در سطح بسيار بالايي قرار دارد و فقر در اين كشور تقريبار قابل ذكر نيست.

7- سوئد

بعد از فنلانديها, مردم سوئد هفتمين كشور شاد و سرزنده جهان هستند.داراي 9 ميليون جمعيت و متوسط طول عمر 81 سال و درآمد سرانه افراد اين كشور 28.900 دلار مي باشد.اين كشور ماليات بسيار بالايي از شهروندان خود دريافت مي كند اما در عوض يكي از بهترين سيستم هاي سلامتي و بهداشت در اروپا را داراست. مزاياي دريافتي و كار و شرايط مناسب آن خنده بر لبان شهروندان سوئدي مي آورد.مردم اين كشور به راستي از آزادي ها و حقوق قانوني برخوردارند. مردم عادي اين كشور در صورت تمايل مي توانند نامه هاي رسمي نخست وزير را ببينند!.سوئد با كشورهاي دانمارك,نروژ و فنلاند هم مرز است.

8-بوتان

عجيب ترين قسمت اين رده بندي همين كشور است چرا كه كشور بوتان با 2.300.000 نفر جمعيت و متوسط عمر 55 سال از درآمد سرانه پائيني (در حدود 1.400 دلار) برخوردار است. اما بشكرانه داشتن فرهنگ و سنت هاي شاد آنان را در رده هشتم شادترين هاي جهان قرار داده است. به عبارت ديگر مردمي هستند با دستي نه چندان پر, اما دلي شاد.كشور كوچك پادشاهي بوتان در غرب آسيا (ضلع غربي كوههاي هيماليا ) واقع شده است و از شمال به تبت چين و از جنوب و غرب به هند منتهي مي شود. تنها 47% از مردم بوتان سواد خواندن و نوشتن دارند!.سيستم اداره اين كشور پادشاهي است.

9- كشور سلطان نشين بروني

دولت اين كشور كوچك نقش بسزايي در شادي و دل آسودگي مردم بروني دارد. بهداشت, تحصيلات تا مرحله پاياني دانشگاه براي همه مجاني است و هزينه هاي آن توسط دولت پرداخت مي شود.. مردم از كمكهاي مختلف دولتي بهره مند هستند. خانواده سلطان بروني بدون هيچ مشكلي 60 سال است كه كشور را اداره مي كنند.مشكل مسكن در اين كشور وجود ندارد و درصد فقر در سلطان نشين بروني صفر است. جمعيت اين كشور 380.000 نفر و متوسط عمر افراد75 سال و درآمد سرانه 23.600 دلار مي باشد.

10-كانادا

كانادايي ها در رده دهم قرار دارند و داراي 33 ميليون جمعيت و متوسط عمر 80 سال و درآمد سرانه 34.000 دلار كه خود نشان از آرامش و آسايش است.كانادا داراي سيستم بهداشت و پزشكي فوق العاده بالايي مي باشد و درصد جرائم در اين كشور بسيار پايين است. كانادا از نظر استاندارد زندگي در رده 3 كشور بالاي رده بندي جهاني قرار دارد.

11-ايرلند

ايرلند با 4 ميليون جمعيت و متوسط عمر 78 سال و درآمد سرانه 41.000 دلار در سال و اقتصاد كاملا باز و سيستم آموزشي بسيار بالا و سطح زندگي قابل مقايسه با استانداردهاي اروپايي , توانسته است كه آسايش و آرامش و شادي را به مردم كشورش به ارمغان بياورد.

12- لوگزامبورگ

كشور كوچك لوگزامبورك با جمعيتي زير 500.000 نفر و متوسط عمر 79 سال دوازدهمين مردم شاد جهان را داراست. درآمد سرانه افراد كه بالغ بر 55.600 دلار است ,در جهان مقام اول را دارد. 100% مردم اين كشور با سواد هستند و در سال 2005 از نظر حقوق بشر و رعايت حقوق انساني , به عنوان امن ترين كشور جهان لقب گرفت.اين كشور كه 2586 كيلومتر مربع مساحت دارد با كشورهاي بلزيك, فرانسه و آلمان مرز مشترك دارد.اين كشور به صورت پادشاهي پارلماني اداره مي شود.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب