عجیب ترین تورهای گردشگری دنیا

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

تورهای عجیب را مطمئناً برای من و شما طراحی نکردهاند. این تورها مخصوص کسانی است که دیگر از دیدن دیوار چین و برج ایفل و رژه رفتن در جزایر قناری خسته شده اند و با تکیه بر حساب بانکیشان دنبال ماجراجویی های پر خرجتر هستند.

به گزارش جهان، شمالی و جنوبی ترین نقاط زمین، ازتفاعات هیمالیا، عمق اقیانوس ها و چرخیدن در فضا هم در حال حاضر از گزینه های پیش روی این مسافران ماجرا جوست که ویژه نامه نوروزی همشهری جوان به معرفی آن پرداخته است.

تورهای زیردریایی

مسافران این تورها بعد از ثبت نام در دوره های فشرده ای شرکت می کنند که جنبه شان را برای زندگی در عمق اقیانوس ها بالا می ربرد. در حال حاضر معروف ترین این تورها در سواحل هاوایی برگزار می شود و شرکت کنندگان در آن زندگی در محیطهای زیر آب و در کنار موجوادت ترسناک آب های آزاد جهان را تجربه می کنند.

اما این طور که معلوم است ساخت هتل عظیم زیر دریایی 5 ستاره در سواحل دوبی قرار است انقلابی در تاریخ این سفرها ایجاد کند.

تورهای فضایی

در سال 2000 میلادی گردشگری فضایی در دینا مد شد و آژانس فضانوردی روسیه برای اولین بار تورهای تک نفره گردشگری در فضا را راه انداخت که در آن، ماجراجوهای ثروتمند با پرداخت فقط 20 میلیون دلار برای 10 روز به فضا می رفتند اما رقم بالای این سفر باعث شد فقط 6 نفر (از جمله انوشه انصاری از ایران) آن را تجربه کنند.

به همین دلیل ریچارد برانسون ـ مغز متفکر اکتشافات و ماجراجوهای فضایی ـ با تأسیس شرکت virgin calacti تورهای دسته جمعی را طراحی کرد که مسافران با پرداخت 2000 دلار ناقابل (قبول کنید که مفت است) به فضا می رفتند. اگر همه به بالا بودن قیمت شک دارید، باید به اطلاع برسانم که در عرض یک سال، بیشتر از 100 هزار نفری برای شرکت در این تور 3 روزه ثبت نام کرده اند و بی صبرانه منتظرند تا نوبتشان بشود.

تورهای یخی

اما به غیر از عمق اقیانوس و فضا، روی همین زمین خودمان هم می شود دنبال هیجان رفت. سفر به قطب های یخ زده شمال و جنوب و دامنه های هیمالیا هم از آن سفرهای پر خرج و عجیب است که این ساحل ها حسابی طرفدار پیدا کرده.

مهم ترین این تورها هم هر سال در ماه ژانویه و در هتل یخی کبک کانادا (نقطه ای نزدیک قطب شمال) برگزار می شود. مسافران این تورها هم دوره های فشرده ای می بینند که کمکشان میکند در زندگی 4 روزه خود در هوای زیر 28 درجه سانتی گراد به یکی از اشیای هتل یخی تبدیل نشوند.

معلوم است که پوشش این مسافرها تیره است و توریست ها مجبورند در ازای پرداختن چندین هزار دلار، شب سرشان را روی بالش یخی بگذارند و شامشان را روی صندلی های یخی میل کنند. یکی از برنامه های ویژه تور هم شنا کردن در آب های در حال انجماد است


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب