فرش براق مي شود ، اگر..

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

شايد دوست نداشته باشيد، فرشهايتان را به قاليشويي بدهيد و خودتان هم حال و حوصله شستن آن را نداشته باشيد، پس چه كار بايد كرد , بايد شما روش نگهداري و تميزي فرش و موكت را بدانيد.

بنابراين اين روشها را امتحان كنيد. براي درخشان كردن فرش مي توانيد مقدار زيادي نشاسته ذرت روي فرش بريزيد و بگذاريد يك ساعت بماند، سپس با جارو برقي آن را جارو كنيد، تاثير عجيبي دارد. براي برق انداختن و ثابت نگه داشتن رنگ فرش مي توانيد مخلوطي از يك فنجان سركه طبيعي و آب تهيه كرده و اين محلول را با برس روي فرش بكشيد و بگذاريد تا خشك شود،بعد از اين عمل، فرش درخشش خاصي پيدا مي كند. فرش، موكت و ساير وسايل پس از مدتي كثيف مي شوند و نياز به نظافت پيدا مي كنند، اما برخي خانم ها به ا نواع مواد پاك كننده و گاهي به دستكش هاي ظرفشويي حساسيت دارند.

در اين موارد بهتر است براي پاك كردن فرش به جاي مواد پاك كننده از قبيل پودر و شامپوهاي مخصوص از نمك استفاده كنيم. كافي است سطح فرش را با مقداري نمك بپوشانيم، اندازه نمك نبايد به حدي باشد كه سطح آن را سفيد كند. سپس فرش را به همان حالت مي گذاريم تا حدود 12 ساعت بماند. آنگاه با يك اسفنج مرطوب آن را پاك مي كنيم. نتيجه كار عالي و غير منتظره است، اگر شك داريد، مي توانيد امتحان كنيد .

اگر مقداري واكس روي فرش يا موكت ريخت، ابتدا با احتياط واكس را از روي فرش برداريد، سپس جاي لكه را مرطوب كنيد، اما به هيچ وجه دستمال روي آن نكشيد، كمي الكل سفيد روي آن بريزيد سپس با شامپوي مخصوص فرش محل را بشوييد.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب