فرود اضطراری هواپیمای امریكایی در رودخانه هادسون نیویورك

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور, 1388 / بدون نظر

HTML clipboard

تقدیر از خلبان نیویوركی كه جان 155 مسافر را نجات داد

خبرگزاری فارس: خلبانی كه توانست با فرود ماهرانه روی رودخانه‌ای در نیویورك جان 155 مسافر را نجات دهد، از سوی شهردار و فرماندار نیویورك تجلیل شد.

بنابر این گزارش، این هواپیما حامل 155 سرنشین بود كه “چسلی سولنبرگر” خلبان این پرواز زیر فشار شدید موقعیتی بین مرگ و زندگی موفق به فرود اضطراری ماهرانه بر رودخانه هودسون بین نیوورك و نیوجرسی شد حادثه‌ای كه دیوید پترسون فرماندار نیویورك آن را “معجزه ای بر روی هودسون” خواند. خلبان پرواز ایرباس A320 آمریكایی كه موفق شد با فرود ماهرانه اضطراری روی رودخانه‌ای در نیویورك جان همه مسافران پرواز را نجات دهد برای مردم این شهر به یك قهرمان تبدیل شده است.

مایكل بلومبرگ، شهردار نیویورك نیز اعلام كرد كه این خلبان تا پایان تحقیقات و بازجویی‌های فدرال نمی‌تواند با مردم صحبت كند. هیئت ملی امنیت حمل و نقل آمریكا در حال تحقیق بر روی گزارش‌هایی در مورد از كار افتادن هر دو موتور این هواپیما پس از برخورد با گروهی از پرندگان تنها دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه لاگاردیای نیویورك است.

به گزارش رویترز، هواپیما پس از فرود روی رودخانه دو موتور خود را از دست داد كه احتمالاً در كف رودخانه آسیب دیده است و البته بال چپ آن از آب بیرون مانده بوده است. غواصان در حال جست‌وجو برای برخی قطعات هواپیما از جمله موتورهای آن هستند و مقامات نیز قصد خارج كردن هواپیما برای بازیابی اطلاعات پروازی آن را دارند.

سولنبرگر 57 ساله، خلبان این پرواز و مشاور ایمنی هوایی و خلبان سابق نیروی هوایی آمریكا با كنترل هواپیما بر روی منطقه منهتن با تراكم جمعیتی بسیار بالا موفق به فرود آوردن هواپیما بر روی رودخانه شده بود. بلومبرگ،شهردار نیویورك كه قصد تقدیر از خدمه پرواز را نیز دارد گفت: همینگوی به درستی شجاعت و قهرمانی را در مواقع سخت درست می داند و من فكر می‌كنم باید به درستی اعلام كنیم كه كاپیتان سولنبرگر این امر را به وضوح نشان داد. این داستانی از شجاعت است كه جزئی از یك فیلم سینمایی نیست.

وی همچنین از پلیس آتش نشانی امدادگران و قایق‌های امدادی كه به سرعت خود را برای امداد رسانی به هواپیما رساندند تقدیر كرد. در این حادثه تنها پای یكی از خدمه پرواز شكسته است و اكثر سرنشینان به جز افرادی كه بر اثر سرمای شدید كمی مشكل دارند سالم هستند.

قایق‌ها موفق به نجات مسافرانی شدند كه در دمای 6درجه سانتیگراد زیر صفر و در حالی‌كه پاهای آنها در آبی به دمای 5 درجه سانتیگراد بود در انتظار كمك بودند. امدادگران می‌گویند، پس از نجات مسافران، وی در یكی از قایق‌های نجات در حالی كه كلاهش را به سر داشت و در حال نوشیدن قهوه بود نشسته بوده درست مانند اینكه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این در حالی است كه پترسون اعلام كرده كه شخص گمنامی برای ساختن تندیس این خلبان پیشنهاد 10 هزار دلاری داده است. لاری سولنبرگر همسر این خلبان روز جمعه به خبرنگاران گفت: او مردی بسیار مسلط به اعصاب و حوادث است. او بسیار حرفه‌ای و یك خلبان به تمام معناست. “او عاشق هنر پرواز با هواپیماست”


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب