قرن بيست و يکم>> ازدواج‌های باورنكردنی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 17 شهریور, 1388 / بدون نظر

روز يازدهم ماه آگوست سال 2003 نخستين ازدواج فضايي بشر صورت پذيرفت. در آن روز «يوري مالانچنكو» فضانورد روسي با «اكاترينا ديميتريوا» شهروند آمريكايي پيمان زناشويي بست. اين ازدواج، ازدواجي منحصر به فرد و غيرمعمول بود زيرا در زمان مراسم داماد در مدار زمين مي‌‌چرخيد و عروس روي كره خاكي، ايستاده بود. ناگفته پيداست كه خبر چنين مراسم ازدواجي مثل بمب در سراسر دنيا مي‌پيچد اما بايد بگوئيم كه تاكنون مراسم‌هاي عروسي زيادي در زمين اتفاق افتاده‌اند كه چه بسا عجيب و غريب‌تر از اين مراسم مي‌باشند.

در بهار سال 2007 دو درخت در هند با يكديگر ازدواج كردند. ساكنين دهكده «اوريسا» ترتيب مراسم نكاح دو درخت مقدس به نام‌هاي «بانيان» و «پيپال» را دادند. گفته مي‌شود كه اين اقدام به دليل اعتراض نسبت به قطع بي‌رويه درختان جنگلي صورت پذيرفت. ازدواج با درخت در اين منطقه از هند موضوعي عجيب و غريب به نظر نمي‌رسد و نوعي سنت باستاني محسوب مي‌شود.

شايد غم‌انگيزترين ازدواج دنيا در فوريه سال 2004 در كشور فرانسه صورت گرفته باشد. در آن روز زني فرانسوي با يك مرد مرده ازدواج كرد. اين مرد دو سال قبل از مراسم ازدواج در حادثه رانندگي جان خود را از دست داد ولي نامزدش كه ديوانه‌وار عاشق او بود ترجيح داد حتي بعد از مرگ با وي ازدواج كند و تا آخر عمر نام فاميل او را بر روي خود داشته باشد. اين زن كه براي متقاعد كردن دادگاه فرانسه به انجام اين ازدواج غيرمعمول تلاشي خستگي‌ناپذير كرده بود در روز مراسم گفت: «نمي‌خواهم بگذارم مرگ ما را از هم جدا كند و حالا افتخار مي‌كنم كه همسر او هستم و نام فاميل محبوبم را در كنار نام خود دارم. او تا ابد در كنار من خواهد بود.»

اما درخشان‌ترين مراسم ازدواج دنيا، مراسمي در سال 2001 و در شهر «كبك» كانادا بود. در اين مراسم عروس و داماد در يك هتل يخي حلقه‌هاي ازدواج را رد و بدل كردند. همه چيز حتي ليوان نوشيدني‌ها از يخ ساخته شده و تلالو خاصي به محيط مي‌داد. عروس و داماد معتقد بودند عروسي آنها زيباترين مراسم در تاريخ بشر است زيرا در آن همه چيز مي‌درخشد و مهم‌تر اين‌كه برف و يخ سمبل پاكي و اخلاص مي‌باشند.

گاهي اوقات پيش مي‌آيد مراسم ازدواج با دعوايي شديد بين عروس و داماد خاتمه مي‌يابد. دقيقا همين اتفاق براي دو بوكسور حرفه‌اي از اهالي سن پترزبورگ روسيه افتاد. «نيكلاي كيبكالو» و «ناتاليا كارپوويچ» در پايان مراسم ازدواج خود بر روي رينگ بوكس رفتند و مشت‌هاي آبداري را روانه چانه يكديگر كردند. البته اين اتفاق باعث حيرت و نگراني هيچ يك از حضار نشد.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب