لیزر بهترین روش درمان برای موهای زائد است

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 4 شهریور, 1388 / بدون نظر

هر چند اسم لیزر ممکن است قدری ترسناک به نظربرسد , اما در واقع لیزر چیزی نیست جزء نوری که شدیداً متمرکز شده است . این نور قابلیت این را دارد که به ارگان هدف رسیده و با ایجاد گرما در آن , باعث تخریب بافت هدف شود

در حال حاضر لیزر بهترین روش درمان برای موهای زائد به شمار می رود و برای موهای زائد تمام بدن و برای تمام سنین قابل استفاده است . لیزر از سال ها قبل توسط سازماني در امریکا برای این منظور مورد تائید قرار گرفته است .
مزایای لیزر به روش های دیگرآن است که درد چندانی ندارد , بسیار سریعتر از روش های فیزیکی دیگر مثل الکترولیز قابل انجام است و احتمال بروز جوشگاه یا تغییر رنگ بدنبال آن بسیار اندک است .

در عین حال لیزر محدودیتهایی هم دارد , مهمترین نکته آن است که لیزر فقط روی موهای در حال رشد تأثیر میگذارد و از آنجایی که در هر لحظه از زمان فقط درصدی از موها در حال رشد هستند و بقیه در مرحلة استراحت می باشند , لذا تنها درصدی از موها با هر بار انجام لیزر از بین می رود . به همین منظور غالباً جلسات متعددی برای انجام لیزر لازم است و معمولاً فواصل این جلسات می بایست حدود ۴ هفته باشد .
نکته دیگرآن است که پاسخ افراد مختلف به لیزر متفاوت است و همة افراد بطور یکسان پاسخ نمی دهند .

عوارض لیزر بسیار نادر هستند , گهگاه قرمزی , ایجاد شدن دلمه و تغییر رنگ های مختصری در محل لیزر ایجاد می شود که غالباً به سرعت از بین میروند .
برای کاستن این عوارض , بهتر است از ۲ تا ۴ هفته قبل از لیزر تا چند هفته بعد از آن از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز کرده و در تمام این مدت از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

چند نکته دیگر:
۱ـ برای کاهش موهای ناخواسته در هر یک از مناطق بدن لازم است لیزر در جلسات متعدد درمان تکرار شود . تعداد دفعات درمان در افراد مختلف متفاوت است تعیین میزان جلسات درمان توسط پزشک مقدور نمی باشد .
۲ـ هدف نهایی از درمان ,کاهش موهای ضخیم منطقه مورد درمان است . از بین بردن کامل و دائمی همه موها امکان پذیر نمی باشد .
۳ـ در تعداد کمی از افراد پوست منطقه مورد درمان ممکن است موقتاً کم رنگ تر و یا پر رنگ تر گردد. این تغییرات رنگ معمولاً بعد از چند هفته تا چند ماه به حالت طبیعی خود باز می گردد .
۴ـ در هنگام درمان با لیزر در منطقه مورد درمان سوزش و یا درد قابل تحمل ایجاد می گردد . در تعداد کمی از افراد سوزش و حساس شدن منطقه مورد درمان ممکن است تا ۲۴ ساعت ادامه یابد .
۵ـ در تعداد کمی از افراد با پوست حساس , امکان ایجاد تاول و حتی دلمه (کراست) در ناحیه مورد درمان وجود دارد که در مدت چند روز تا یک هفته از بین می رود .
۶ـ در تعداد معدودی از بیماران به دنبال عفونت و یا تاول در منطقه مورد درمان , اسکار ظریفی در بعضی از نقاط ممکن است ایجاد شود


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب