ماجراهاي مديري و دوربين

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

هر سال تعطيلات نوروز در ايران براي بعضي‌ها پنج روز، براي بعضي ديگر 13، 14 روز است. نوروز 1388 هم با ترنمي ديگر آغاز شد. اميدواريم سال 88 سالي خوب و متفاوت را برايمان رقم بزند. از مسائل قابل توجه در تعطيلات عيدانه و نوروزي تماشاي تلويزيون است. امسال مجموعه‌هايي از رسانه ملي پخش شد كه گمان مي رود پخش اين قبيل مجموعه‌ها با هدف بي‌هدفي و براي اينكه عنوان شود رسانه ملي هم فكري براي نوروز داشته است تدارك و پخش شد. از اين رو مي‌خواهيم به گوشه‌هايي از اين برنامه‌ها بپردازيم.

از فيلم‌هاي پخش شده در صدا وسيما كه چندان گيرايي نداشت مي‌توان به تله فيلم نامادري و خشاب خالي و … اشاره كرد اما در مورد مجموعه‌هاي تلويزيوني مجموعه امسال كه از شبكه پنج سيما پخش شد، مطلب قابل ذكر يا حتي طنز آموزنده‌‌اي نداشت و در مجموع علت پخش اين مجموعه را كلا كشف نكرديم. تنها نكته قابل توجه در اين برنامه تكرار كلمه رجل بود كه بهتربود نام اين مجموعه را به جاي عيد امسال رجل مي‌گذاشتند. در مرد هزار و دو هزار و سه هزار و چهار هزار چهره هم نه تنها مطالب گفته شده وجود نداشت بلكه تمام مطالب ناگفته است اولا در اين مجموعه جناب مستطاب آقاي كارگردان مي‌توانست خود به تنهايي اين مجموعه را بسازد ثانيا بازيگران به كار گرفته شده در اين مجموعه كمك مي‌كنند كه جناب كارگردان و نقش اول فيلم را به همه بشناسانند در ضمن بازيگران مجموعه هيچ اراده اي حتي در مواقع خنديدن صحنه فيلم از خود نداشتند. ثالثا حتي اگر كارگردان اين مجموعه هر سال كاري به اصطلاح طنز نسازد كسي به او نمي‌گويد كار بلد نيست و بالاخره اينكه از سال بعد براي مرد چندين هزار چهره يك دوربين و يك كارگردان كافي است و نيازي به هزينه هاي مازاد نيست كارگردان اين مجموعه به قدري كارهاي خوب ارائه داده است كه برنامه‌هايش از طرف بخش فرهنگي كشورهايي همچون عراق و افغانستان تقدير شده است. دستاوردهاي اين كارگردان فقط در حد تقدير كشورهاي ذكر شده بوده كه البته اين هم از شانس والاي ماست.

اما نكته قابل تامل ديگراينكه جناب آقاي مديري زماني كه خبرنگاران را به استهزاء مي‌گيرد و از گرفتن مبالغ هنگفت توسط اين قشر ياد مي‌كند اين كارگردان حتما بازيگران بي‌شماري را هم سراغ دارد كه مبالغي به همين كارگردان‌ها پرداخت مي‌كنند تا بتوانند لااقل عطسه‌اي در فيلمنامه داشته باشند. اي كاش اين كارگردان اين افراد را هم مي‌ديد.

اما مجموعه بعدي كه بهتر است از آن هم ياد كنيم مجموعه ماه عسل بود كه نسبت به ساير مجموعه‌ها مخاطب بيشتري داشت و موقعيت نسبي هم به دست آورد.

دوست داريم در سال جديد صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران با نگاهي نو و تازه بتواند مجموعه‌هاي را ارائه كند كه نه تنها مردم را سركار نگذارد بلكه در مجموعه‌هاي مختلف توانايي‌هاي اخير و دست‌آورد‌هاي جديد تصويري را ارائه كند.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب