ماسک ها بهترین راه تغذیه رسانی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 4 شهریور, 1388 / بدون نظر

برای لطافت بخشیدن به دستها از گلیسیرین وگلاب به نسبت مساوی استفاده کنید. برای نرم وسفید کردن دستها ازعسل وآبلیموترش استفاده کنید. مقداری ازعسل وآب لیموترش رامخلوط کرده وبه مدت پانزده تا بیست دقیقه دستها را با آن بپوشانید، سپس با آب نیم گرم بشویید. عسل وروغن بادام نیزماسک خوبی برای دستها است. مقداری عسل وروغن بادام را با هم مخلوط کنید وبه مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب نیم گرم بشویید.

پس ازاستحمام لازم است که پوست صورت ، گردن ودست ها را با کرم ، رویه ماست یا خامه چرب کنید. زیرا آب گرم وصابون یا شامپو مقدار زیادی ازاسیدهای چرب وغیراشباع پوست را ازبین می برد وچنانچه ما این مقدارچربی طبیعی را در اختیار پوست قرارندهیم، پوست دچارصدمه می شود و براثر خشکی، دچار چین وچروک می شود. علاوه بر چرب کردن پوست دراین قسمتهای بدن،لازم است هفته ای چند بار، پوست صورت ودست ها را ویتامینه کنیم. به این طریق که؛ یک قاشق غذاخوری ماست شیرین وپرچرب را بایک قاشق سبوس یا جوانه ی له شده ی گندم به همراه یک عدد زرده ی تخم مرغ مخلوط کرده به پوست صورت ودستها بمالید وپس از25- 20 دقیقه آن رابشویید. رویه ماست یا شیر نیز از بهترین تغذیه رسان های پوستی هستند. ماسک ها بهترین راه تغذیه رسانی فیزیکی هستند وباعث نرمی ولطافت پوست می شوند.

شادابی پوست با ماسك های خوراكی

سونای صورت: با بخوری دست ساز پوست خود را شاداب كرده و رنگ سلامتی را بر روی آن بنشانید. برای این منظور كاسه ای را از آب پركرده و بر روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. سپس به آن مقداری آبلیموترش تازه و تعدادی برگ نعناع تازه اضافه كنید. همان طور كه تركیب مواد به همراه آب در حال جوشیدن است، حوله ای را بر روی سر خود انداخته و با بخارات حاصله بخوردهید. این كار را به مدت ۵ دقیقه ادامه دهید. خواهید دید كه بر روی صورت شما قطرات آن نقش می بندد. در پایان آنها را به آرامی خشك كنید .

ماساژ با جوی دوسر: این روش به عنوان یك لایه بردارعمل كرده و برای از بین بردن جوش های سرسیاه تاثیر بسیاری دارد. برای درست كردن این لایه بردار به یك چهارم فنجان پودر جوی زبر، یك قاشق غذاخوری عسل و مقدارلازم شیر چرب نیاز است. پس از آنكه كلیه مواد فوق را به طور كامل با هم مخلوط كردید، خمیری حاصل می شود كه آن را می توانید بر گردن و صورت خود بمالید. توجه داشته باشید كه پوست اطراف چشمان بسیار حساس است در نتیجه از مالیدن مواد به آن ناحیه پرهیز كنید. پس از قرار دادن خمیر بر روی نواحی موردنظر پوست، با انگشت اشاره شروع به ماساژ دادن دایره وار بر روی خمیر و در واقع پوست كنید. پس از پایان ماساژ اجازه بدهید خمیر همان طور بر روی پوست خشك شود. در پایان با پاشیدن آب به صورت وخیساندن لایه خمیری خشك شده، آن را به آرامی از پوست جدا كنید .

ماسك جوی دوسر: یك قاشق غذاخوری پودر جوی دوسر را با سفیده یك عدد تخم مرغ خوب مخلوط كرده و آن را بر روی پوست بمالید. صبر كنید تا این خمیر خشك شود. سپس آن را مانند خمیر قبلی با آب سرد خیسانده و از روی پوست بردارید. حال اگر شما دارای پوست خشكی هستید، پس از برداشتن خمیر، مقداری سس مایونز را بر روی سطح پوستتان مالیده و پس از گذشت مدتی، حدود یك ربع ساعت آن را با آب گرم شست وشو دهید ولی درصورتی كه پوستی چرب دارید، به جای سس مایونز از ماست ساده استفاده كنید .


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب