موخوره

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 4 شهریور, 1388 / بدون نظر

مو خوره آسیبی است كه براثر آن لایه و سطح محافظ نوک مواز بین می رود و شكاف طولی در مسیر موها بوجود می‌آید که باعث چند شاخه شدن مو می‌شود.

بر خلاف نظر عموم مردم علت ایجاد موخوره قارچ یا میکروب نیست بلکه این عارضه از خشكی بیش از حد لایه‌های سطحی و تخریب و ریزش آن بوجود می‌آید. نتیجه این حالت شكننده شدن مو و ایجاد شکافهای عمودی و در طول تار مو می‌باشد.

هر عاملی که باعث خشکی مو و از بین رفتن چربی سطحی آن شود مو خوره ایجاد می‌کند. از جمله این عوامل می‌توان از استفاده مكرر از سشوار، رنگ كردن و دكلره كردن بیش از حد، فر و صاف كردن بیش از حد مو، مصرف شامپوهای اسیدی یا قلیایی، استفاده از برس های فلزی یا پلاستیكی می‌توان نام برد.

توجه داشته باشید که پیشگیری از ایجاد موخوره آسان تر از درمان آن است و اهمیت بیشتری دارد. چونکه بخش مرده مو دچار این عارضه شده است و این ناحیه قدرت ترمیم ندارد. به این ترتیب درمان به سختی صورت می گیرد.

برای پیشگیری از ایجاد موخوره علاوه بر پرهیز از عوامل ایجاد کننده موخوره که در بالا توضیح داده شدند، توصیه می‌شود پس از هربار استفاده از شامپو از نرم كننده مناسب مو و یا از روغنهایی مانند روغن بادام استفاده شود.


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب