نحوه نمایش بشقاب های تزئینی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

چگونگي نمايش بشقاب يا ديگر وسايل تزئيني روي ديوار اتاق‌هاي مختلف خانه از جمله دل مشغولي‌هاي افرادي است كه قصد تزئين خانه‌هايشان با اين نوع تزئينات عتيقه را دارند.
عمده نگراني‌هاي اين قشر حول محور افتادن بشقاب‌هاي تزئيني مي‌چرخد و همواره به دنبال راهي براي حفظ يادگاري‌ها يا هديه‌هاي قديمي خود هستند.
در اولين قدم از نصب بشقاب‌هاي تزئيني و مخصوصا آن دسته از وسايلي كه قديمي هستند بر روي ديوار، بايد به اين نكته اساسي دقت داشته باشيد كه اگر وسايل چيني قرار بود هيچ‌وقت شكسته نشوند و هميشه سالم بمانند، آنگاه كارخانه‌هاي چيني‌سازي همگي دير يا زود ورشكسته مي‌شدند.
دوم آنكه در صورت زندگي در اماكن زلزله‌خيز نبايد وسايل گرانبها را روي ديوار نصب كنيد يا اينكه در صورت اقدام به اين كار، قيد آن را بزنيد.
به هر حال در هر كجاي دنيا كه هستيد، بشقاب‌ها يا وسايل مورد علاقه‌تان را روي ديوار نصب كنيد و از آن لذت ببريد. مطمئن باشيد اگر به بشقاب‌ نصب شده، دلبستگي هم داشته باشيد، هنگامي كه خيالتان از سفت بودن جايگاهش راحت باشد، با لذت بيشتري به آن نگاه خواهيد كرد.
درهمين جا بايد تأكيد كنيم كه نصب كردن اجسام بدون قاب، مثل بشقاب بر روي ديوار، از آويختن قاب‌هاي عكس، منظره و نماي جالب توجه‌تري به اتاق مي‌دهد. اگر يك بشقاب يا سبد حصيري تخت و كوچك را روي ديوار اتاقتان نصب كنيد، آنگاه متوجه خواهيد شد كه چقدر ميزان جلب توجه افزايش پيدا خواهد كرد.

اولين توصيه ما آن است كه حتي اگر اتاق و خانه شما كوچك و قديمي است، هيچ نگران نباشيد و اقدام به نصب بشقاب‌هايي با طرح زيبا بر روي ديوارها كنيد، زيرا در اين صورت سن بالاي خانه‌تان تحت‌الشعاع دكور زيباي شما قرار مي‌گيرد و به دست فراموشي بيننده سپرده مي‌شود.

بهترين مكان براي تزئين ديوار با بشقاب، اتاق غذاخوري است زيرا فضاي اين بخش به گونه‌اي است كه با وسايل شما همخواني دارد.

براي آويختن بشقاب بايد به دنبال قلاب‌هايي باشيد كه تحمل وزن بالا را داشته باشند و به يك يا دو نقطه اتكا نداشته باشند. بهترين و مطمئن‌ترين راه آن است كه محض اطمينان، از قلاب‌هايي استفاده كنيد كه چهارطرف بشقاب را تحت پوشش قرار دهند.
به منظور اينكه بشقاب دقيقاً همانجايي كه قلاب زديد قرار بگيرد، بايد آن را برعكس روي ديوار قراردهيد و با مداد، كمرنگ دور آن را بكشيد. سپس با در نظر گرفتن فضاي داخلي بشقاب، قلاب‌ها را وارد كنيد.

به منظور جلوگيري از به هم ريختن تزئين اتاق‌ها، بهتر است تمام بشقاب‌ها را طي يك روز نياويزيد و اين كار را در مدت يك هفته تا 10 روز به سرانجام برسانيد.

آويختن بشقاب روي ديوار، نماي سه‌بعدي به اتاق مي‌دهد و براي جلوگيري از تكرار شدن صحنه، مي‌توانيد آن را كمي به چپ يا راست بگردانيد.

به خاطر داشته باشيد كه رنگ ديوار نيز مي‌تواند تحت‌تأثير همان بشقابي قرار بگيرد كه مي‌خواهيد به ديوار آويزان كنيد. در ضمن به منظور جلوگيري از سقوط بشقاب، آن را بالاي سر مبل‌ها قرار دهيد تا كسي نتواند به راحتي به آنها دست بزند.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب