نشاط با رنگ نارنجی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

رنگ نارنجي نيز به مثابه سبز، يكي از رنگ‌هاي فرعي چرخه رنگ‌هاست كه در دكوراسيون و چيدمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
در تعيين رنگ مورد نظر در دكوربندي خانه، بايد درباره مكان مورد نظر دقت زيادي داشته باشيد و ببينيد هر فضا چه نقشی را برعهده دارد؟ چه افرادی از آن فضا استفاده می‌کنند؟ ابعاد فضا بزرگ است يا برعکس؟ و پس از آن، به اين فکر كنيد که هر رنگ چه اثری در ذهن و روح شما ايجاد می‌کند؟
نارنجی يکی از رنگهای فرعی است که از تركيب دو رنگ قرمز و زرد به دست می‌آيد. اين رنگ يك رنگ قوی و گرم محسوب می‌شود و احساسات، خلاقيت، اشتياق، هيجان و گرما را در افراد بالا می‌برد. اگر نارنجي رنگ دلخواه شماست، احتمالا شما آدم کنجکاوی هستيد، دوست داريد چيزهای جديد را در زندگی‌تان کشف كنيد و انسان صادق و راستگوئی نيز هستيد.
استفاده از رنگ نارنجی، به هيچ عنوان در اتاق خواب‌ها توصيه نمي‌شود، زيرا اين رنگ احساسات را تحريك می‌کند و ممکن است افراد را عصبی كند. اين رنگ اشتها را افزايش می‌دهد و اگر در اتاق خواب از آن استفاده كنيد،‌ ممکن است نيمه شب احساس گرسنگی به شما دست دهد. در اتاق خواب می‌توانيد از رنگ نارنجي به عنوان يك رنگ کمکی استفاده بريد. مثلا می‌توانيد در رنگ آباژور اتاق خواب، بالش، ملحفه و لوازم موجود در ويترين از آن استفاده كنيد. البته بايد از تناليته آرام نارنجي براي اين منظور استفاده كنيد، تناليته بالاي اين رنگ به هيچ عنوان براي دكوراسيون منزل رنگ جالبي نيست.
نارنجی همانطور که مطرح شد، رنگی است که اشتياق را در افراد افزايش می‌دهد و در آنها احساس شادی می‌آفريند؛ در ضمن اشتها را بالا می‌برد و در به وجود آوردن محيطي گرم و صميمي به شما كمك مي‌كند. بنابراين استفاده از اين رنگ در پذيرايي و ‌نشيمن که محل تجمع افراد خانواده است، توﺼﻴﻪ می‌شود. همچنين در رنگ ديوارهاي راهروهايی که تاريك هستند يا با نور شمال مواجهند، استفاده از اين رنگ توصيه می‌شود.
اين رنگ براي آشپزخانه‌هايي كه نور كمي دارند نيز مناسب است، البته اگر شما در رژيم به سر می‌بريد، ‌اين رنگ باعث چاقی شما می‌شود نه لاغری!
تصور كنيد در منزلی که کف پذيرايي آن از سراميك يا سنگ است، مخصوصا در اين فصل که گرما جای خود را به سوز و سرما داده است و اين نوع كف‌پوش محيط را سرد مي‌كند،‌ در كنج پذيرايي، شومينه‌اي به رنگ نارنجی با ديوارهايي از تناليته كم رنگ آن، تعبيه شده و از تلفيق اين رنگ با رنگ‌هاي قرمز و زرد نيز در چيدمان مبلمان استفاده شده باشد؛‌ چه فضای گرم و مطلوبی را احساس مي‌كنيد، در حالي كه قبل از اين،‌ چيدمان سرد محيط شما را آزار مي‌داد.
رنگ نارنجی، رنگي گرم است و ممكن است استفاده زياد از آن باعث دلزدگي شود، بنابراين اگر با رنگ آبی که یک رنگ سرد است یا رنگ خاکستری که رنگي خنثی است ترکیب شود كنتراست جالب و قابل توجهی را در دکور منزل شما ایجاد می‌کند.رنگهاي گرم به تنهائی در یک جعبه مداد رنگی زیبا هستند ولی برای دکوراسیون منزل به سبب گرمی خود محیط را غیرقابل تحمل و عصبی می‌کنند، به همين دليل زمانی در دكوربندي جلب نظر می‌کنند که با رنگهای مخالف خود ترکیب شوند.
اتاق نشيمني كه رو به جنوب نباشد به اندازه كافي نورگير نيست و ممكن است محيط مطبوعي براي شما نباشد، اما اگر ديوار اين اتاق را نارنجي كم رنگ كنيد،‌ با پرده‌هايي به رنگ آبی اقیانوسی و مبلماني كه تلفيقي از رنگهاي خاكستري و آبي باشد، آنگاه مشاهده خواهيد كرد كه چه محيط دلپذيري در خانه‌تان خواهيد داشت؛‌ به طوری که دیگر حاضر نیستید این محیط را به سبب گرمی خاصی که در شما ایجاد می‌کند ترک كنید.
در حمام یا سرویس‌های بهداشتي نیز می‌توانید از این رنگ استفاده كنيد، خصوصا هنگامی که حمام شما فاقد نورگیر است و محیط بسیار سرد و خشکی را برای شما تداعی می‌کند، بهترین پاسخگوی شما رنگ نارنجی است.
براي دكوراسيون حمام با رنگ نارنجي، مي‌توانيد ديوارها را به رنگ نارنجي درآورده، كاشي‌هاي كف را از تلفيق دو رنگ آبي اقيانوسي و سفيد انتخاب كنيد و از وان و دستشويي سفيد رنگ نيز استفاده كنيد. کمدها و قفسه‌های موجود در حمام بايد به رنگ تلفیقی نارنجی و سفید رنگ آمیزی شود تا محیط حمام برای شما مطلوب و گرم شود و كمبود نور آزارتان ندهد.
بهترین مورد استفاده این رنگ در آشپزخانه است، زیرا آشپزخانه محیطی تفننی برای خانم خانه به شمار مي‌آيد و باید به بهتربن نحو چیدمان شود تا او احساس آرامش در آن محیط داشته باشد. شما مي‌توانيد از رنگ نارنجي در كابينت‌ها استفاده بريد، دیوارهای آشپزخانه را به رنگ سفید رنگ آمیزی كرده و ديگر وسايل مانند یخچال، فریزر، گاز و ماشین لباسشوئی را به رنگ نقره‌ای انتخاب كنيد، كاشي‌هاي كف را نيز مي‌توانيد از دو رنگ تلفیقی آبی و خاكستری نصب كنيد.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب