نصب قاب

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

مجموعه ای از عکس های قاب گرفته، تزئینات هنری و یادگاری ها می تواند بر کیفیت مطلوب و انرژی مثبت اتاق ها بیافزاید. اگر این کار به درستی انجام شود، تزئینات هنری می تواند توجه هر بیننده را جلب کند.

نکاتی که باید در نصب قاب رعایت کرد به شرح زیراست:
عکس ها باید بالاتر از خط نگاه نصب شود. بحث زیادی راجع به سطح مناسب دید مطرح شده است بعضی می گویند سطح دید جایی است که بینندگان در وضعیت ایستاده به یک جسم نگاه می کنند، عده ای دیگر معتقدند که این سطح بر اساس کاربرد اصلی اتاق تعیین می شود یعنی اگر مردم در اکثر مواقع در اتاق ایستاده اند، مانند راهروها، در این حالت سطح دید برای حالت ایستاده در نظر گرفته می شود و در اتاق نشیمن، سطح دید برای افراد نشسته طراحی می شود.
در حقیقت برای پاسخ به این سوال که “تزئینات روی دیوار چگونه و کجا باید نصب شود؟” باید بدانیم قصد داریم چشم ها را متوجه کدام نقطه کنیم.
ایجاد مجموعه ای از تزئینات هنری یا قاب عکس، راه مناسبی برای ایجاد نقطه توجه است. این کار نیاز به طراحی مناسب دارد. پیشنهاد می شود ابتدا عکس های مورد نظر را به نحو دلخواه روی زمین کنار هم قرار دهید و آرایش نهایی را قبل از نصب بر دیوار تعیین کنید تا از صدمه بی دلیل به دیوار خودداری شود. راز موفقیت در طراحی مجموعه قاب ها بر روی دیوار بسیار ساده است: توازن، توازن، توازن.
با استفاده از متر، از فواصل مساوی قاب هایی که روی یک دیوار نصب خواهند شد مطمئن شوید. اگر در سمت راست، یک تصویر بزرگ چهار قاب کوچک قرار دهید در سمت چپ آن می توانید دو قاب متوسط به طور متوازن نصب کنید. به یاد داشته باشید که رمز اصلی زیبایی شناسی در این کار توازن است و به این منظور باید با صبر، صرف وقت و طراحی مناسب توفیق به دست آورد.
نورپردازی برای تاثیر گذاری مجموعه روی دیوار را در نظر داشته باشید. اگر جهت نور به طرف مجموعه روی دیوار باشد جذابیت بیشتری ایجاد خواهد شد. از نورپردازی خیره کننده خودداری کنید. در تزئینات دیواری نور نباید خیره کننده باشد.
تنوع در طراحی مجموعه را در نظر داشته باشید. از قاب ها و تصاویر به اندازه های مختلف استفاده کنید ولی تناسب و همخوانی بین آنها را در نظر داشته باشید.
توازن کلی در اتاق را در نظر داشته باشید. توجه کنید که همه چیز را بر روی یک دیوار نصب نکنید. لخت ماندن سایر دیوارها نظم و تعادل اتاق را به هم می ریزد.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب