نکاتي درباره دکوراسيون بهاره

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

با آغاز فصل بهار، بهتر است فضاي داخلي خانه را هم با تغييراتي هر چند کوچک، حال و هواي تازه ببخشيد.

1) رنگ اصلي‌ترين ديوار اتاقي که در آن بيشتر از بقيه فضاها تردد داريد را به يکي از رنگ‌هاي روشن دلخواه‌تان در بياوريد. بهترين انتخاب مي‌تواند کرم ، ليمويي و بژ باشد تا در فصل گرما جلوه‌اي تازه به خانه ببخشد.

2) استفاده از فرش‌هاي کوچک که رنگ‌هاي روشن و ماتي دارند در فصل بهار کمک مي‌کند که فضاي خانه به فضايي دلباز و روشن تبديل شود.

3) با استفاده از رنگ‌هاي روشن، مات و کمرنگ براي روتختي، کوسن‌ها و بالش‌ها، رنگ ديوار و پوشش کف فضاي خانه را به جايي روشن و آرام تبديل کنيد.

4) تا آن جايي که فضاي اتاق خواب اجازه مي‌دهد از گل و گياه تازه در اين فضا استفاده کنيد. استفاده از گل‌هاي مصنوعي با رنگ‌هاي روشن و شاد هم در اين فضا توصيه مي‌شود.

5) با نورپردازي مناسب و صحيح فضاي داخلي خانه را به‌گونه‌اي طراحي کنيد که در طول روز و شب به اندازه کافي از نور بهره‌مند شويد. فضاي تاريک در طولاني مدت موجب پيدايش بي‌حوصلگي و افسردگي در افراد خانواده مي‌شود.

6) تنوع بافت‌هاي به کار رفته در اجزاي دکوراسيون به زيباتر شدن خانه‌ کمک مي‌کند. براي مثال استفاده از بافت‌هاي صاف در کنار بافت‌هاي ناهموار، بافت‌هاي درخشان درکنار بافت‌هاي تيره ولي بهتر است با آغاز فصل گرما از بافت‌هاي روشن، صاف و صيقلي استفاده کنيد چرا که حس تعديل دما را بيشتر مي‌تواند به خانه منتقل کند.

7) با استفاده از تکرار تابلوهايي با طرح‌هاي روشن و دلباز در فضاهاي مختلف خانه مي‌توانيد ارتباط مابين فضاها را ايجاد کنيد و همچنين از اصل تکرار در دکوراسيون استفاده کرده باشيد و فضايي کاملا متفاوت نسبت به ديگر فصل‌ها را در خانه خلق کنيد.

8) در فصل بهار با ناپايداري هوا مواجه هستيم. بهتر است با اضافه کردن پادري در مقابل در ورودي از ورود گرد و غبار و رطوبت به خانه جلوگيري کنيد .


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب