ورزش پوست صورت

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 12 شهریور, 1388 / بدون نظر

یکی از بهترین راههای جلوگیری از پیری زودرس پوست، ورزش پوست صورت است. بر عکس تصور بسیاری از مردم که فکر می کنند که فقط با استفاده از کرم ها و لوسیون های مختلف و گران قیمت می توانید پوست خود را جوان تر و شاداب تر نگه دارند، بهتر است بدانید یکی از بهترین و در عین حال راحت ترین (آسان ترین) راه برای نشاط و جوانی پوست، ورزش صورت است. بهتر است قبل از شروع تمرینات پوست صورت و گردن خود را (البته در صورت خشک بودن) با یک کرم چرب بپوشانید، این نرمش ها را می توانید در هر زمانی انجام دهید اما بهترین زمان برای انجام این کار هنگامی است که خسته نباشید.برای انجام این ورزش با آرامش به پشت خوابیده و تمرینات حرکتی زیر را انجام دهید.

_ در حالی که به سقف نگاه می کنید، چشم ها را تا حد ممکن باز کرده و تا 5 بشمارید. این حرکات را در مرتبه انجام دهید و توجه داشته باشید که این حرکات تا جایی که امکان است آرام انجام دهید.
_ بینی را به حالت عطسه گرفته و بازدم را با فشار در این حالت خارج کنید.(5 مرتبه).
_ دهان را به سمت چپ متمایل کرده، خمیازه بکشید.(5 بار)
_ دهان را به سمت راست متمایل کرده و خمیازه بکشید.(5 بار)
_ دهان را باز کرده عضله لب بالا را ثابت نگه داشته و لب پایین را تا حد امکان پایین بیاورید. (5 بار)
_ لبها را به حالت سوت زدن درآورده و به حالت اولیه برگردانید.(10 بار)
_ دهان را طوری باز کنید که به نظر آید می خواهید فریاد بکشید، سپس به حالت اولیه برگردانید.(10 بار)
_ دهان و گونه را با هوا پر کرده و تا 10 بشمارید سپس خالی کنید.(10 بار) این تمرین از ایجاد خط لب ها ( یا خط خنده در دو طرف بینی)جلوگیری می کند و در صورتی که خط ایجاد شده باشد با این تمرین از بین می رود.
_ هر 2 ابرو را تا حد ممکن پایین آورده و به حالت اخم درآورید سپس ابرو ها را کاملاً بالا کشیده و بعد از چند لحظه ابرو ها را به حالت اول برگردانید.(10 بار)
_ با حرکت لبها و آرواره فك چانه را کاملاً پایین بدهید هر بار پس از چند لحظه مکث چانه را به حالت اول برگردانبد . (10 بار)


دسته بندی شده در : ورزش صورت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب