پيست اسکی سرپوشيده در دبی!

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور, 1388 / بدون نظر

شاید موضوع زیاد جدیدی نباشه و تقریبا همه ميدونند که در دبی با اون گرماي زياد حتی پیست اسکی روی برف هم وجود داره ! اگر این پیست رو ندیدین میتونید تصاویرش رو در زير مشاهده کنید.
توضيح اينكه اين اولين پيست سرپوشيده در خاورميانه در قلب بيابانهاي امارات هست كه در سپتامپر 2005 ساخته شده، این پیست اسکی که در مرکز خرید “مول امارات” واقع شده یکی از جاذبه‌های دیدنی ساخت بشر در قرن حاضر است که زیبایی‌های خاص خود را دارد. اين پيست و مركز خريد آن توسط شرکت مجيد آل فاطيم از ثروتمندان دبي اداره مي شود.

در این بیست اسکی شبانه روز چیزی حدود 30 تن برف از آسمان مصنوعی آن بر زمین می‌نشیند تا جاذبه‌ای باور نکردنی را برای بازدیدکنندگان بوجود آورد. دماي هواي داخل فضاي پيست بين 3 تا 30- درجه سانتيگراد متغير مي باشد، درحاليكه بيرون از پيست گرمای ۴۵ درجه و آفتاب داغ رو بايد تجربه كرد. فضاي اين پيست 22500 متر مربع است و با 85 متر حداكثر ارتفاع و پهناي 80 متر، كه البته اين فضا براي اسكي مي باشد و قابليت پذايرائي از 1500 اسكي باز را نيز دارد.

يكي از نكات خوب اين پيست امكان اجاره وسائل اسكي از جمله لباس، چوب،… مي باشد كه ديگر نيازي به نگراني مهمانان اين پيست براي حمل و نقل وسائل اسكي نمي باشد و از سراسر دنيا سالانه مهمانان زيادي براي اسكي حتي در فصل گرم تابستان به اين نقطه سفر مي كنند.

البته همين پيست چند ماه پيش میزبان مسابقات اسکی قهرمانی جهان بود كه اسكي بازان 14 كشور مشهور جهان در اين مكان حضور يافتند !


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب