چهار حرکت اصلي يوگا

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 11 شهریور, 1388 / بدون نظر

چنان که گفتيم براي حرکات يوگا مي توانيد خودتان حرکاتي را پيشنهاد کنيد و يا اين که از حرکات پيشنهادي کتابهاي يوگا استفاده کنيد. ما هم اکنون چهار حرکت اصلي و مادر را که گفته مي شود از بقيه حرکات مهم ترند، به شما پيشنهاد مي کنيم:

حرکت يک : کنار ديوار قرار بگيريد و پاها را به بالا پرتاب کنيد به طوري که سر پايين و پا به طرف بالا باشد. يک يا دو بالش زير سر خود بگذاريد و دستها را از آرنج خم کنيد و زير سر خود بگذاريد. اگر اين حرکت برايتان دشوار است، در آغاز به مدت سي ثانيه آن را انجام دهيد. افرادي که بيماري آرتروز دارند، اين حرکت را انجام ندهند.

حرکت دو : بنشينيد پاها را دراز کنيد. از کمر خم شويد. پا را به طرف زانو ببريد و دستها را به طرف پا دراز کنيد. توجه کنيد تا آنجا پايين برويد که کشش و فشار سنگيني را حس نکنيد.

حرکت سه : به روي شکم بخوابيد (دمر). کف دست را روي زمين و روي سينه خود قرار دهيد. بعد دست را به زمين بفشاريد، آرنج را صاف کنيد طوري که از کمر به بالا در هوا قرار گيرد و از کمر به پايين روي زمين به طرف بالا نگاه کنيد و ثابت شويد. در اين حرکت مي توانيد زبان خود را بيرون بياوريد.

حرکت چهار : دو زانو بنشينيد. باسن را تا حدي در بين پاشنه ها بگذاريد. دست را آهسته مشت کنيد و روي ناف بگذاريد. مشتها را به هم بچسبانيد. به آرامي پايين برويد و در اين وضعيت ثابت بمانيد. در تمام حرکات به اصول يوگا که پيشتر گفتيم توجه داشته باشيد. همين طور به اين که زمان کمي را در شروع کار، به تمرينهاي يوگا در شبانه روز اختصاص بدهيد.


دسته بندی شده در : يوگا
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب