چگونه آپارتمان خود را تزئین کنیم

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

اگر سلیقه کافی به خرج دهید می‌توانید از سوئیت کوچک خود، آپارتمانی رویایی بسازید، گرچه این کار ممکن است قدری دشوار به نظر برسد ولی تخیل شماست که میزان موفقیت‌تان را نقش می‌زند. البته صرف‌نظر از رویایتان، می‌بایست بعضی از اصول را رعایت کنید:

معیار و تناسب
ابعاد اتاق خود را در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید کسی که در آن مکان زندگی می‌کند، خود، بخشی از
معیاراست. اگر می‌خواهید در یک اتاق کوچک مبل‌های راحت بزرگ داشته باشید اجبارا باید از بعضی اشیای دیگر صرف‌نظر کرده و اطمینان حاصل کنید که سایر لوازم موجود، به طور معقولی متناسب و در ارتباط باهم مستقر شده باشند. مثلا میز جلوی مبل در کنار یک صندلی راحتی بسیار چشم نواز است، ولی همان میز در کنار یک صندلی اوپن، منظره جالبی ایجاد نمی‌کند.
در صورت کوچک بودن فضا، بهتر است از کاغذ دیواری با تصاویر کوچک استفاده کنید و اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، می‌توانید انواع کاغذ دیواری با تصاویر درشت را به کار برید.

خطوط روی دیوار
خط روی دیوار فضاهای مختلفي را ترسیم می‌کند. خطوط قائم، ارتفاع، ابهت و فضای رسمی به وجود مي‌آورند در حالی که خطوط افقی حس فضا، گستردگی و آرامش ايجاد مي‌كنند. خطوط مایل حس حرکت، جابجایی و تغییر ایجاد می‌کنند و خطوط منحنی احساسی از رهایی، ملایمت و لطافت و هیجان به وجود می‌آورند.
به یاد داشته باشید که لازم نیست خود را اسیر خطوط کنید. تمام مبلمان خود را مانند ادارات دولتی کنار دیوار نچینید. بعضی از مبل‌ها را وسط اتاق بگذارید یا حداقل یک یا دو تکه را با زاویه کنار دیوار قرار دهید.

تعادل
تعادل شامل نظم در اشکال موجود در یک اتاق است. دو نوع تعادل وجود دارد: “نوع متقارن که در آن اشیا در دو سوی یک خط فرضی متقارن چیده شده اند” و “نوع غیرمتقارن که در این وضعیت تعادلی بین اشیای با ابعاد متفاوت برقرار شده است”.
اشیای ریز و درشت اتاق باید به طور یکنواخت پراکنده شوند. اتاق به طور کلی باید آرامش‌بخش به نظر برسد و چیزی ناهنجار یا زاید به چشم نخورد. اگر وسیله‌ای نامناسب می‌نماید آن را از اتاق خارج کنید.

هماهنگی و نظم
هنگامی که اتاقی هماهنگ مبلمان شود، تمام اشیای موجود در اتاق به نحو مطلوبی در ارتباط با یکدیگر قرار دارند. هنگامی که اتاقی منظم باشد، رنگ‌ها یا الگوهای به کار رفته طوری تکرار شده‌اند که چشم و ذهن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به یاد داشته باشید که طرح‌های زیاد در یک اتاق کوچک، طاقت‌فرسا خواهند بود.

کانون توجه
كانون توجه نقطه‌ای است که پس از ورود به اتاق چشم شما روی آن متوقف می‌شود، بنابراین دقت کنید در این نقطه چیزی چشم‌نواز قرار داشته باشد نه اینکه چیزی که باید آن را پنهان کنید.
بهترین توصیه برای تزئین اتاق دلخواه شما خودآموزی اصول این کار و سپس اعتماد به حس درونی خود است. حرف هیچ‌کس را گوش نکنید و فقط به خودتان اعتماد داشته باشید زیرا شما در آن اتاق زندگی می‌کنید.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب