کشف بقایای یک خون آشام در ایتالیا

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 شهریور, 1388 / بدون نظر

دانشمندان ایتالیایی بقایای اسکلت زنی را یافته اند که به احتمال قوی در زمان خود یک خون آشام بود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، این اسکلت که قدمت آن به قرون وسطی می رسد، با آجری در دهان یافت شده که به گفته دانشمندان به معنی آن است که با این کار سعی شده تا از برخاستن مجدد او از گور جلوگیری شود.

دانکن کندی، خبرنگار بی بی سی در رم می گوید بقایای این اسکلت در جزیره ای در تالاب ونیز کشف شده است.
به گفته باستان شناسان این اسکلت متعلق به سال ۱۵۷۶ میلادی است.

متیو بورینی از دانشگاه فلورانس ایتالیا می گوید روش به کار گرفته در قرار دادن آجر در دهان این زن، روشی سنتی در آن زمان بود. این کار برای آن انجام می شد که خون آشام دیگر نتواند تغذیه کند.

آقای بورینی در یک نشست متخصصان پرشکی قانونی گفت که در آن زمان گفته می شد بیماری طاعون که در سراسر اروپا شیوع یافته بود، توسط خون آشامان زن پخش می شود.

باور عمومی بر این باور بود که اجساد این خون آشامان که در نزدیکی قربانیان طاعون به خاک سپرده می شدند، از اجساد این افراد تغذیه می کردند و از گور بر می خاستند.

گورکنان که مسئولیت شناسایی خون آشامان زن را به عهده داشتند، پس از باز کردن کفن آنها، آجر را در دهان آنها کار می گذاشتند تا مانع از تغذیه شوند.

روایات درباره خون آشام ها از بالکان و کشورهای اروپای شرقی در اوائل قرن ۱۸ نشات گرفت.
روایت دراکولای برام استاکر به شهرت خون آشامان افزود. این کتاب در سال ۱۸۹۷ منتشر شد و بر اساس آن فیلم و سریال های تلویزیونی ساخته شده است.

باور بر این است که اسکلت یافت شده در ونیز، اولین بقایای یک خون اشام است که توسط متخصصان پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گرفته است.


دسته بندی شده در : طنز و سرگرمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب