کیک شوکولاتی با کشمش

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 1 شهریور, 1388 / بدون نظر

مواد لازم

آرد سفید گندم=250گرم(10 قاشق سوپخوری بزرگ پر)
کره= 200گرم(یا روغن جامد 150گرم)
تخم مرغ=4 تا 5 عدد(به نسبت درشتی یا ریز بودن تخم مرغ)
شکر=200گرم
پکینگ پودر=2 قاشق مرباخوری
کاکائو=3 قاشق سوپخوری(50گرم)
شیر=2/1 لیوان
کشمش سیاه ریز=2 تا 3 قاشق سوپخوری

 

قالب مناسب با مایع را خوب چرب کرده،کمی آرد در سطح آن می پاشیم فر را با حرارت 350درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم می کنیم کاکائو را در ظرف کوچکی ریخته،شیر را کم کم روی کاکائو می ریزیم و هم می زنیم.

ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم و هم می زنیم تا مایع،یکی دو جوش بزندو کمی غلیظ شود ظرف شیر و کاکائو را از روی آتش برداشته ،می گذاریم سرد شود. کره را کمی گرم می کنیم. کافی است فقط نرم شودشکر را با پکینگ پودر داخل کره ریخته،خوب هم می زنیم.

تخم مرغ ها را یکی یکی داخل کره می ریزیمباید یک تخم مرغ کاملا مخلوط شود،بعد تخم دیگر اضافه گرددبا همزن،کره و تخم مرغ را می زنیم تا کاملا پف کرده،کش دار شود. شیر و کاکائو را کم کم در این مایع ریخته، خوب مخلوط می نماییم و آرد را به سایر مواد اضافه می کنیم و تا حدی که فقط مخلوط شود، هم می زنیممایه را بتدریج در قالب می ریزیم و کشمش را کم کم داخل مایه می ریزیم.

قالب را روی پنجره وسط فر قرار می دهیم که مدت سه ربع ساعت بماند و کیک کاملا پف کندبرای امتحان وقتی با دست روی کیک را فشار می دهیم، باید جای انگشت روی آن نماند. بعد کیک را بیرون می آوریم تا سرد شود. با کارد اطراف کیک را از قالب جدا می کنیم و ظرفی را روی دهانه قالب می گذاریم و کیک را در قالب برمیگردانیمکمی پودر قند روی کیک می پاشیم.


دسته بندی شده در : انواع كيك و شيريني
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب