10 نکته برای داشتن پوستی سرتا پا نرم و لطیف

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 4 شهریور, 1388 / بدون نظر

1- پوست از آب ولرم خوشش می‌آید. ممکن است پس از یک دوش آب گرم حس عالی‌ای داشته باشید، اما رطوبت آن باعث پوسته شدن و زبری پوست شما می‌شود. به جای گرفتن دوش آب گرم، پوست خود را لطیف نگه دارید.

2- هر روز پوست خود را مرطوب کنید. پوستی که آب کافی داشته باشد، نرم است، به خصوص در زمستان هنگامیکه هوا خشک است و دمای هوا پوست را به سرعت خشک می‌کند. هر گاه پوست شما خیس می‌شود، از کرمهای مرطوب کننده استفاده کنید. مثلاً: پس از شستن دستان، پس از حمام، حتی در روزهای برفی.

3- یک لوسیون لطیف بدن را امتحان کنید: اگر پوست خود را مرطوب می‌کنید، به دنبال لوسیونی باشید که حاوی مواد اولیه لطیفی مانند سالسیلیک یا اسیدهای هیدروکسی آلفا باشد. دو نوع محصول به شما پیشنهاد می‌کنیم: لوسیون بدن نرم کننده پوست نیوترژناو مرطوب کننده جرجنز.

4- از جورابهای خود به عنوان سلاحی پنهان استفاده کنید: سلاح نرم پنهان. پاهای شما ممکن است در زمستان ترک خورده، زبر و خشک بشوند. هنگامیکه به خانه می‌رسید و کفشها و جورابهای خود را در می‌آورید، یک کرم پا به پاهای خود بمالید. سپس جورابهای خود را عوض کنید. گرمای جوراب به لوسیون کمک می‌کند تا به کف پا نفوذ کرده و به راحتی آن را نرم کند.

5- همیشه اصلاح کنید: چه باور داشته باشید چه نداشته باشید، اصلاح روزانه (حتی در زمستان که همیشه نیاز نیست) به پوست کمک می‌کند تا نرم بماند. زیرا یک لایه از سلولهای خشک و مرده پوست را از بین می‌برد و سلولهای نرمتر و سالمتر پدیدار می‌شوند. بهتر است حداقل هفته‌ای دوبار ریش تراش خود را به کار بیاندازید.

6- از دستان خود محافظت کنید: هرگاه بیرون می‌روید دستکش بپوشید. هوای سرد و یخبندان، رطوبت پوست شما را می‌کشد و باعث ترک خوردگی و خشکی دستان و بشره ی پوست شما می‌شود .
7- استفاده از لوسیون صورت (آ اچ آ) را شروع کنید. این محصولات برای نرم و لطیف کردن پوست صورت عالی هستند. در ابتدای مصرف ممکن است دچار پوسته پوسته شدن بشوید بنابراین پیش از مصرف رژیم غذایی نگیرید.

8- از شوینده‌های خوشبو استفاده کنید: برای اینکه هر قسمت از بدنتان مانند سینه وگردن، پشت و آرنجهای خود را نرم کنید، از شامپو بدن‌هایی استفاده کنید که موجب شوند سلولهای مرده‌ی پوست در قسمت‌های پوست انداخته‌ی بدن از بین رفته و لطافت دلپذیری به پوست شما بدهد تا جذابیت آن بیشتر شود. یکی از این محصولات: پولیش پومگرانت است.

9- مراقب صابون‌های قالبی زبر باشید: صابون‌هایی که اغلب در مکانهای عمومی یا دستشویی‌ها یافت می‌شوند حاوی مواد پاک کننده زبری هستند که پوست را خشک می‌کنند، همین مواد در اسپری‌های خوشبو کننده بدن نیز بکار می‌روند. به جای آن از پاک کننده‌های ملایم ( که یک شیشه کوچک آن را همیشه در کیف دستی خود می‌توانید حمل کنید ) مانند ستافیل یا شامپو بدن مرطوب کننده داو استفاده کنید.

10- کوتیکول یا بشره‌ی پوست خود را درمان کنید. کوتیکولها اولین مناطق بدن هستند که خشک و پوسته پوسته شده و می‌خارند که می‌توان در یک بعدازظهرعاشقانه که همسرتان می‌آید تا دستان شما را بگیرد، یک اسفنج تر روی آن گذاشت. برای مبارزه با این مشکل و برگرداندن رطوبت از دست رفته، از یک کرم دست روزانه استفاده کنید. یکی از آنهایی که می‌توانید امتحان کنید: حلال ناخن‌هایدی است.


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب