11 مکان مخفی برای انبار کردن وسایل

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 شهریور, 1388 / بدون نظر

هر خانه ای ظرفيت هايی برای انبار كردن وسايل خارج از انباری رسمی و شناخته شده دارد كه معمولاً به طور كامل و بهينه مورد استفاده قرار نمی گيرند. اين فضاها را در خانه خود كشف و از آنها استفاده کنيد:

1-از اختلاف سطح های باريك ميان دو ديوار يا فاصله بين ديوارها برای ساختن يك رخت آويز زيبا استفاده كنيد و لباس هايی را كه كمتر مورد استفاده قرار می‎گيرند در آنها انبار كنيد.

2-در فاصله بين كف اتاق ها و كمدها، كشوهای باريكی بسازيد كه برای قرار دادن اشيای شكستنی و با ارزش مانند سينی‎ها و ديس های چينی مناسب باشند. حوله ها و ملافه ها و نيز لباس های زير را نيز می‎توانيد در اين كشوهای باريك بگذاريد. اين كشوها را می توانيد به سادگی با فشار پا ببنديد.

3-فضای خالی بالای كابينت آشپزخانه را تا سقف ادامه دهيد. در بسياری از آشپزخانه ها بخش بالای كابينت ها بدون استفاده رها می شود. می توانيد بخشی از وسايل آشپزخانه را كه به ندرت مورد استفاده قرار می گيرند در اين كابينت اضافی جای دهيد.

4-تعداد زياد كتاب و مجلات بخصوص در خانه ها و آپارتمان ها می تواند مشكل آفرين باشد. اگر كمدهايی در خانه داريد كه از عمق مناسبی برخوردارند، می توانيد قسمت عقبی آنها را با يك ديوار كاذب جدا كنيد و به عنوان كتابخانه يا محل قرار دادن مجلات مورد استفاده قرار دهيد.

5-فضاهای خالی مابين كابينت ها و نيز داخل آنها را با استفاده از وسايل مناسب تجهيز كنيد تا از فضای موجود بيشترين استفاده عملی را كرده باشيد. مثلاً به جای اين كه ادويه را در ظروف تزيينی بريزيد كه بايد آنها را در كنار هم چيد و در معرض نمايش گذاشت، می توانيد از ظروفی استفاده كنيد كه بتوانيد آنها را روی هم بچينيد. يا در مورد كابينتی كه در آن بشقاب ها و چنگال ها را قرار می دهيد می توانيد به جای چيدن آنها، از سبدهای تقريباً مسطح و نيز طبقه های كشويی استفاده كنيد.

6-در مورد گوشه ها كه در اغلب موارد بلا استفاده رها می شوند می توانيد از تجهيزات مثلثی شكل استفاده كنيد و وسايل مورد استفاده روزمره مانند نمك پاش را در آنها بچينيد.

7-از فضای زير پله ها غافل نشويد و با استفاده از پرده های رنگين يا يك در ِ مناسب، از آنها برای انبار كردن وسايل، بخصوص مواد غذايی خشك مانند روغن و برنج استفاده كنيد.

درباره شيوه بهره برداری فعلی خود از فضاهای موجود تجديد نظر كنيد. آيا واقعاً نحوه چيدن مبلمان، اثاثيه و وسايل، بخصوص در آشپزخانه به بهترين شكل انتخاب شده است؟ در بسياری از موارد با يك تجديد نظر ساده فضای بيشتری برای قرار دادن وسايل اضافی خود در سرتاسر منزل خواهيد يافت.

8-كمدهای لباس را به عنوان مهمترين عنصر انبار كردن در خانه ها در نظر می گيرند. به جای اينكه در اتاق ها كمدهای كوچك بسازيد، سعی كنيد كمدهايی بسازيد كه تا سقف ادامه داشته باشند و صد البته درهای آنها نيز به همان ميزان مرتفع باشند. جاسازی كشوهای متعدد در سايزهای مختلف، ظرفيت كمدها را افزايش می دهد و نظم و ترتيب بيشتری ايجاد می كند. همچنين تمهيداتی بيانديشيد كه بتوانيد در كمدها، وسايل بزرگ و حجيم مانند بالش ها را نيز جای دهيد.

9-حالا ديگر نوبت پاركينگ است. وسايل و تجهيزات اتومبيل ها معمولاً جای زيادی می گيرند، با اين حال حتماً خواهيد توانست فضايی برای انبار كردن ابزار آلات ايجاد كنيد. از كابينت های دست دوم می توانيد برای اين منظور استفاده كنيد، اما هنگام نصب كردن توجه داشته باشيد كه ارتفاع اتومبيلی كه در جوار آن پارك خواهد شد چقدر است. كابينت های دَردار مطلوب تر هستند چون به اين ترتيب وسايل آن بر روی اتومبيل سقوط نخواهد كرد.

10-در بسياری از خانه ها در انتهای راه پله ها يا در ابتداي آنها اتاق كوچكی تعبيه شده است كه برای انباری استفاده می شوند. اگر اشيای اضافی را به داخل آنها پرتاب كنيد و آنها بدون نظم و ترتيب و روي هم انباشته شوند (مثل کمد آقاي ووپي) يقيناً به زودی فضای داخل آن با وسايل شما كه به احتمال زياد ديگر قابل استفاده نخواهند بود اشغال خواهد شد. اگر قفسه های كوچك در آنها تعبيه كنيد و در كار انبار كردن وسايل، از نظم و ترتيب پيروی كنيد احتمالاً همين فضای كوچك برای مدت های طولانی خواهد توانست نگرانی شما را برای يافتن مكان مناسب برای انبار كردن وسايل اضافی از بين ببرد.

11-سعی كنيد به هنگام تهيه مبلمان و وسايل چوبی منزل از مواردی استفاده كنيد كه دارای كشو يا كمدهای كوچك باشند. مثلاً اگر تختخواب فرزند شما دارای يك كشو در زير و يك كمد كوچك در بالای آن باشد ديگر مشكل «ملافه ها را کجا بگذارم» نخواهيد داشت.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب