براي لاغر شدن چقدر ورزش كنيم ؟

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 5 آبان, 1388 / بدون نظر

مطابق تحقيقي که در دانشگاه تگزاس انجام شده است براي اينكه بتوانيد با ورزش کردن از وزن خود بكاهيد بايد تمرينات ورزشي را بطور منظم و پيگير و بسيارزياد انجام بدهيد . در اين تحقيق گروهي از مردان و زنان ١٦ تا ٦٥ ساله سه بار در هفته و به مدت ٢٠ هفته و بطور متوسط هربار ٥٠ دقيقه بر روي دوچرخه هاي ثابت رکاب زدند . آنها مقداري از وزن خود را از دست دادند که البته اين مقدار به قدري نبود که به آنها کمك کند تا از يك فرد چاق به فردي لاغر تبديل شوند . اين امر شايد کمي سردرگم کننده باشد اما شما بهتر است بدانيد که ورزش تنها در صورتي ميتواند از وزن شما که در مدت زماني طولاني و بسيارجدي و سخت و به کرات – مثلاً ٥ بار در هفته- انجام پذيرد.همچنين ورزشهاي آبي کمك زيادي براي لاغر شدن به شما نميكند و اين امر بدان علت است که آب باعث کاهش درجه حرارت بدن و از بين بردن حرارت توليد شده در هنگام ورزش ميشود در حاليكه اگر ورزش در خشكي صورت بپذيرد حداقل ١٨ ساعت طول ميكشد که درجه حرارت بدن به حالت عادي برگردد و چون در اين حالت بدن انرژي بيشتري را ميسوزاند لذا شخصي موفق ميگردد که به ميزان بيشتري از وزن خود بكاهد.

انجام کارهاي خانه ورزش نيست

 مطابق بر اين پزشكان مردم را تشويق ميكردند که سه بار در هفته و هر بار به مدت ٣٠ دقيقه ورزش نمايند. اما در دهه اخير بسياري از محققين، پزشكان را تشويق ميكنند بجاي توصيه مردم به سه بار ورزش سخت در هفته آنها را به فعاليت هاي منظم روزانه ترغيب نمايند و فعاليت هايي نظير انجام امورات منزل، باغباني و آهسته دويدن . اين امر بدان علت است آه محققين فكر ميكنند مردم بيشتر ترجيح مي دهند اوقات فراغت خود را با انجام امورات منزل و فعاليت هاي سبك پر نمايند تا اينكه فعاليت هاي سنگين ورزشي انجام دهند. در حال حاضر بسياري از پزشكان فكر مي آنند اين توصيه – به خصوص براي افراد مسن – ميتواند مفيد باشد . محققين ٢٣٠٠ زن بين ٦٠ تا ٧٩ ساله را از ٥٠ شهر مختلف انگلستان انتخاب نمودند . مطالعه بر روي اين خانمها نشان داد زناني که فقط کارهاي خانه و آهسته قدم زدن و باغباني ا نجام مي دهند از لحاظ بدني وضعيت نامطلوبي داشته و اآثر اً چاق مي باشند. اما زناني آه بطور مت وسط ٢٫٥ ساعت در هفته را به قدم زدن سريع و باشتاب مي پرداختند چابكتر، لاغرتر و سرحالتر از ديگران بودند . همچنين اين زنان در حال استراحت ضربان قلب آهسته تري داشتند که اين خود ميتواند از مشخصه هاي يك قلب سالم و قوي باشد
اثر ورزش بر بافت چربي بدن
به نظر شما آدام عامل در از بين بردن چاقي موثرتر است ورزش کردن يا رژيم درماني؟ به نظر من ورزش ميتواند به مراتب بهتر از رژيم درماني بافت چربي بدن شما را کنترل نمايد . وقتي که ورزش ميكنيد انرژي هاي ذخيره در بدنتان ر ا مي سوزانيد ولي هيچگاه موفق نمي شويد آنقدر بخوريد که بتوانيد انرژي از دست رفته تان را بدست بياوريد اشتهاي شما در طول روزي که در آن به ورزش مشغول بوده ايد افزايش چنداني نمي يابد.اما بعضي از افراد با انجام برنامه هاي ورزشي وزن خود را از دست نميدهند . اينكه آيا بتوانيد با يك برنامه ورزشي خود را لاغر کنيد يا نه؟ بستگي به نوع ورزش کردنتان دارد . اگر ميخواهيد که بتو انيد با ورزش خودتان را لاغر کنيد بايد حداقل يكبار در هفته تمرينات انجام گرفته است نشان Baylor سخت بدني را انجام بدهيد . آزمايشاتي که بوسيله دانشكده پزشكي داده است که بعد از يك ورزش آرام ميزان مصرف انرژي شما چندان بالا نميرود اما پس از يك ورزش و تمرين سخت دماي بدن شما براي مدتي طولاني بالاتر از حد نرمال بوده و اين امر باعث افزايش سوخت و مصرف انرژي در بدن شما مي گردد . ورزش شديد آنچنان ماهيچه ها را خسته مي کند که شما نميتوانيد آنرا بمدت بيش از يك هفته انجام دهيد . اگر ميخواهيد از ورزش به عنوان عاملي که باعث کاهش وزنتان بشود استفاده نماييد حتماً يك رشته ورزشي را براي خودتان انتخاب کنيد و مدت چند ماه بطور منظم در تمرينات آن حاضر شويد . وقتي که آن ورزش را بطور کامل فراگرفتيد ميتوانيد يك يا دوبار در هفته بصورت سخت و حرفه اي به انجام آن بپردازيد . به منظور رفع خستگي حاصل از اين نوع ورزش کردن روز بعد از آنرا به کارهاي سبك مشغول شويد . باقي روزهاي هفته را با نرمش و ورزشي آرام و راحت سپري کنيد.


دسته بندی شده در : تناسب اندام ,جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب