درمان جادویی در قرن بیست و یکم

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 12 آذر, 1388 / بدون نظر

41148

در این مقاله قصد داریم به درمان های جادوئی بپردازیم و خواندن این مقاله را حتما به شما توصیه می کنیم،زیرا …

درمانی فراتر از هری پاتر:زمانیکه دو فیلم هری پاتر و شاهزاده نیمه جان به عنوان فیلمهای پرفروش ملقب شدند،کمپانی سلامت و تندرستی ام اس ان برای ملاحظه ی برخی از واقعیات عجیب تر از افسانه در خصوص درمان و داروهای مورد استفاده هری و دوستانش در مدرسه ی شعبده و جادوگری هاگوارتس بار دیگر به کتابهای پاتر رجوع کردند.
دامبلدر،مدیری خردمند می گوید :”حقیقت هم زیباست و هم گاهی هولناک.بنابراین باید هوشیارانه با آن روبرو شد.” در اینجا چند نمونه از این حقایق را برای شما توصیف کرد ه یم .

زالو درمانی:
یکی از روش های درمانی کهن،گذاشتن زالو بر روی پوست است که به زالو درمانی مشهور است.این روش،قرن های متمادی برای درمان تورم مفرط،تومور و خلاصه هر عارضه ای که ناشی از فزونی خون یا انسداد در سیستم گردش خون است به کار برده می شد.
اندکی از داروسازان هنوز شیشه های حاوی زالو را در قفسه های خود نگه می دارند.در عین حال حجامت از طریق گداشتن زالو بر روی پوست مورد تایید تحقیقات عصر جدید است.با توجه به اینکه بزاق زالو ترکیبی است با خاصیت بی حسی و ضد انعقاد خون،زالو درمانی در جراحی های بازساختی که انسداد جریان خون از عوارض معمول آن است ، موفقیت آمیز عمل کرده است.در اصل،زالو ،انسداد و گرفتگی رگها را از بین می برد.
مطالعات منتشر شده نیز بر این باورند که زالو درمانی موجب تسکین درد بیمارانی است که از التهاب مفاصل رنج می برند.عفونت های میکروبی وکم خونی،بسیار مخاطره آمیزاند.بنابراین ادعای دمی مور مبنی بر اینکه استفاده از زالو روش درمانی موثر و سالمی است را به سختی می توان پذیرفت.اما هر که بخواهد مانند خانم مور بشود باید به یاد داشته باشد که زالوها جزیی از آن معجون جادویی بودند که هری برای اینکه در فیلم اتاق رازها به انسانی دیگرتبدیل بشود می نوشید.

کرم درمانی:
اینکه از کرم در درمان های پزشکی استفاده شود جای بسی تعحب است.امروزه استفاده از کرم در درمان بیماریها منسوخ شده است اما تنها در درمانهای تثبیت شده ی اف دی ای،برای شرایطی که در آن بیماریهای مزمن،جراحات بافت نرم بدن یا عفونتهای بی دلیل که موجب ایجاد پوست مرده در بدن بیمار می شود برخی از این کرمهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.بیماری دیابت می تواند رگها را به طور قابل توجهی منقبض کرده و منجر به مرگ سلولهای پوست پا یا ایجاد زخم در آنها بشود. کرمهای زنده پوست مرده را خورده و پوست سالم را باقی می گزارند.
این روش،تنظیف پوست یا لایه برداری کرمی نام دارد که ام دی تی نامیده می شود.( مرهم ام دی تی به نام تولید کننده ی تجاری کریچر کامفورت به فروش می رسد ).برای درمان موثر یک زخم باید محل زخم را انباشته از کرم های سالم و گرسنه ی پرورش یافته در آزمایشگاه کرد. این کرم ها بدون نسخه ی پزشک در دسترس نیستند.

درمان از طریق باکتری خواری:
مشابه این نوع درمان درجام آتش برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گرفت.باکتری خوار،ارگانیسمی ویروسی است که باکتری های خاصی را آلوده می کند.بنابراین چنانچه باکتری،بدن را آلوده کند باکتری خوارهای رها شده می توانند به طور بالقوه باکتریهای مضر را کشته یا آلوده کنند.این نوع درمان دهه های متمادی در روسیه رواج داشته است.انجمن های ملی سلامت ان آی اچ برای تحقیقات بیشتر بر روی این روش سرمایه گذاری کرده است.در سال 2007، گروهی از محققان ایتالیایی نوعی از باکتری خوار را شناسایی کردند که برای درمان استافیلوکوکوس که عامل عفونت های استافی است موثر است.این عفونت در مقابل آنتی بیوتیک ها شدیدا مقاوم است.

گیاه درمانی:
یکی ازگیاهان افسانه ای درجنگل بسیار تخیلی مجموعه ی هری پاتر،گیاه جیلی وید،پرورش دهنده ی آبشش برای تنفس در زیر آب و درخت آدمخوار اسنارگلوف است.گیاهان دیگری نیز وجود دارند که از واقعیت به افسانه راه یافته اند.به عنوان مثال ریشه های گیاه مردم گیاه به طورعجیبی شبیه اندام انسان هستند.به علاوه خوردن آن موجب ایجاد توهم در فرد میشود.چنانچه بیش از حد خورده شود ممکن است همچون فیلم اتاق رازها منجر به تولید فریادهای کودکانه توسط فردی بالغ شود.
گیاهان متعدد با نام های مرموز پنجه گربه ای،گل مینا و درخت موتاندر گاد به لحاظ پزشکی خواص حقیقی دارند.عصاره ی گیاهان و علف ها،اساس داروشناسی مدرن هستند و در درمان های سنتی، بیشمار از آنها استفاده می شود. به عنوان مثال زنجبیل در دنیای هری پدیدار شد وبه طور گسترده در دنیای ما برای درمان برخی بیماریهای مزمن روده ای استفاده می شود.گرچه مطالعات قدیم نتایج ترکیبی را نشان می دهد،زنجبیل در تهوع و استفراغ دوران بارداری،بیماری حرکتی وشیمی درمانی کاربرد دارد.مطالعات نشان می دهد که ( به خصوص درمنه یا مریم گلی از خانواده ی نعناع ) افزاینده ی نقش شناختی در بیماران آلزایمریست.
یکی از تقسیمات کامل مرکز ملی داروهای تناوبی و مکمل به مطالعه ی درمانهایی اختصاص داده شده که خارج از محدوده ی قراردادی و متعارف پزشکی غرب است. شاید یک روزی با استفاده از این نوع درمانها در بیمارستانها و مراکز پزشکی و درمانی بتوانیم از مرگ نجات پیدا کنیم .


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب ,دسته متفرقه
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب