انواع ماسک ميوه براي پوست هاي چرب

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 1 بهمن, 1388 / بدون نظر

ماسک آناناس: يک آناناس رسيده را پوست بکنيد و در مخلوط کن بريزيد تا بصورت مخلوط غليظي دربيايد; سپس به اندازه وزن آن به آن الکل ميوه (الکل اتيليک) بيفزاييد و يک ليوان روغن آفتابگردان به مخلوط اضافه کنيد. حال مي توانيد روزي يک بار هر بار 20 تا 30 دقيقه اين مخلوط را بصورت ماسک روي صورت خود قرار دهيد و سپس آن را با آب سرد بشوييد.
ماسک پرتقال: يک پرتقال را پوست بکنيد، هسته ها و پوست هاي نازک پره هاي آن را جدا کنيد، روي پوست خود بخوابانيد و پس از 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.
ماسک سيب: نصف سيب را رنده کرده و با يک قاشق چايخوري ماست و يک قاشق چايخوري آرد جو دوسر و 2 قاشق آبليموي تازه مخلوط کنيد و نيم ساعت روي پوست تان بماليد. اين ماسک همانند; پيلينگ عمل مي کند و به پاکسازي پوست مي پردازد. براي نتيجه مطلوب هفته اي يکبار از آن استفاده کنيد.
ماسک توت فرنگي: استفاده از ماسک توت فرنگي درمان کننده جوش ها و التهابات پوستي است.
ماسک آلو: ضماد مخلوطي از آلو و سرکه، جوش هاي چرکي پوست را التيام مي بخشد.
ماسک آلوي قرمز: براي تهيه ماسک آلوي قرمز کافي ست هسته آلوي قرمز را درآوريد و سپس آلوها را له کنيد و چند قطره روغن بادام شيرين به آن اضافه کنيد و خوب مخلوط نماييد و سپس به مدت 20 دقيقه آن را روي پوست بماليد و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاک کنيد.
ماسک ليموترش: براي تهيه ماسک ليموترش آب 2عدد ليمو را بگيريد و با يک قاشق عسل گرم، مخلوط کنيد و روي پوست بماليد و پس از 20 دقيقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنيد.
ماسک هويج: ماسک هويج نيز بوسيله آب هويج تهيه مي شود. براي اين منظور مقداري آب هويج را با ماست مخلوط کنيد و با انگشت روي پوست بماليد و پس از 20 دقيقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنيد.
ماسک پرتقال و ليمو: دو قاشق آب پرتقال و يک قاشق آب ليموترش را خوب مخلوط نماييد و بصورت بماليد. بعد از 15دقيقه با آب ولرم بشوييد.
ماسک خيار: خيار را بپزيد و له کنيد و بصورت ماسک روي صورت بگذاريد و پس از 20 دقيقه با آب ولرم بشوييد.
ماسک سيب: يک عدد سيب رنده شده را با 5 قاشق سوپخوري عسل مخلوط کنيد و سپس روي پوست صورتتان بماليد و پس از 10 دقيقه با آب سرد بشوييد.
ماسک زردآلو: چند عدد زردآلوي رسيده را له کنيد و چند قطره روغن بادام شيرين روي آنها بچکانيد. سپس خوب آنها را مخلوط کرده و 20 دقيقه روي صورت بگذاريد. سپس با آب نيم گرم بشوييد و با گلاب ماساژ دهيد.


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب ,ماسك صورت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب