چیدمان میز نهار خوری در منزل

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 19 فروردین, 1389 / بدون نظر
هر چقدر میز نهارخوری خود را بهتر چیدمان كرده باشید، راحتتر از عهده سرویس دادن به میهمانان خود خود بر می آیید. اما در ابتدا و قبل از شروع هر گونه كاری باید سبك و سلیقه شخصی خود را مشخص كنید. آیا طرفدار سبك سنتی هستید و یا بیشتر به سبك مدرن گرایش دارید؟

چیدمان میز نهارخوری در منزل

مكان قرار دادن میز و نوع چینش صندلی ها به دور آن نشان دهنده میزان رسمی بودن،صمیمی بودن، و یا خودمانی بودن محیط است. در حقیقت محل قرار گرفتن میز و صندلی ها و نوع چیدمان صندلی ها به دور میز تعیین كننده جو محیط مورد نظر است.

چیدمان میز نهارخوری در منزل

تصمیم برای اینكه میز را در كجا قرار دهید كاملاً به تمایلات شخصی شما بستگی دارد.
برخی معتقدند كه میز همیشه باید در مركز ثقل اتاق قرار بگیرد و صندلی ها نیز به صورت كاملاً مرتب و منظم به دور آنها چیده شوند. اما نحوه چیدمان میز نهارخوری تنها به همین یك مورد ختم نمی شود و كلیه سبك ها به این مورد محدود نمی شوند.

چیدمان میز نهارخوری در منزل

در چیدمان می توانید از هنر فنگ شویی، ذن و یا سایر مكتب ها نیز كمك بگیرید. فقط نكته ای كه می بایست در كلیه مراحل در نظر داشته باشید این است كه فضای مناسب برای جابجایی مهمانها در نظر بگیرید كه آنها بتوانند به راحتی دور میز حركت كنند. با رعایت این اصل هارمونی و ایمنی در اتاق حفظ می شود.

چیدمان میز نهارخوری در منزل

اگر میز تهیه نكرده اید، ابتدا باید فضایی را كه می خواهید میز نهارخوری را در آن قرار دهید اندازه گیری كنید. یك قاعده كلی و استاندارد به این شكل است كه می بایست صندلی ها حداقل 45 اینچ با دیوار فاصله داشته باشند. اما اگر در حال حاضر میز نهارخوری را بدون اندازه گیری محیط خریداری نموده اید، و میز شما نسبت به فضا قدری بزگتر است، میز را به یكی از دیوارها بچسبانید و بعد صندلی ها را دور آن بچینید.

چیدمان میز نهارخوری در منزل

كلیه صندلی ها باید در یك راستا و در یك جهت معین چیده شوند. به این ترتیب هم رفت و آمد تسهیل می گردد و هم ایمنی افراد به ویژه كودكان و سالخوردگان تامین می گردد.

چیدمان میز نهارخوری در منزل

چند وسیله زینتی نیز تهیه كنید. بهتر است این وسایل تزئینی منطبق بر میل و سلیقه تك تك اعضای خانواده شما باشند.


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب